Nemačka: Rajn Nekar Leven slavi prvi Kup! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Nemačka: Rajn Nekar Leven slavi prvi Kup!

Nemačka: Rajn Nekar Leven slavi prvi Kup!

Prvi put u istoriji, rukometaši Rajn Nekar Levena osvojili su nacionalni Kup, pošto su u finalu fajnal-fora u hamburškoj „Barklajkard“ areni savladali Hanover rezultatom 30:26 (13:11). U svom četvrtom finalu, prvom od 2010, izabranici Nikolaja Jakobsena su ispisali nove stranice istorije mladog kluba iz Manhajma, koji je na pravom putu da i treću godinu za redom postane šampion Nemačke.

Oba tima su se borila za prvi trofej, Hanover je prvi put u istoriji stigao do završne predstave, a shodno ulogu, rivali su počeli žustro i motivisano od prve sekunde. U igri gol za gol, ali pre svega uz čvrste odbrane na obe strane, tim Antonija Karlosa Ortege je održavao minimalnu prednost do rezultat 4:3, ali je onda na scenu stupila granitna 6-0 zona „Lavova“, kao i islandski veteran Aleksandar Peterson, na čijim krilima je RNL napravio seriju od 7:0 i poveo sa 10:4, ne dozvolivši protivniku da postigne gol nešto više od 10 minuta.

Delovalo je tada da će veliko finale biti lišeno neizvesnosti baš kao i oba subotnja polufinala, ali je Hanover, nakon drugog tajm-auta Ortege, uspeo da promeni tok događaja do odlaska na odmor.

Par odbrana visokog Semiša materijalizovao je estonski levi bek Patrail, ubedljivo najbolji pojedinac svog tima u prvom poluvremenu. Njegov individualni kvalitet bio je presudan za približavanje egalu – 13:11 na odmoru.

Kastening je ukrao loptu i realizovao kontra napad za 14:13, a u sledećem minutu Hanover je čak imao napad za izjednačenje. Bem ga je lako prokockao, a onda je na scenu stupio Endi Šmid, postigao četiri uzastopna gola bez promašaja za svoj tim, i održavao bezbednih plus tri, pre nego što je Mensah Larsen podigao na 19:15 u 43. minutu. Danac i Švajcarac su se smenjivali u realizaciji, promašaj Olsena i gol Šmida za 22:17 upalili su alarm na Orteginoj klupi, pa je Španac zatražio poslednji tajm-aut 13 minuta pre kraja.

Endi Šmid je u potpunosti preuzeo Petersonovu ulogu iz prvog dela, postigao je osam golova u drugom poluvremenu, i održao svoj tim u preimućnstvu, a sjajno pomoć ponudio mu je Grecki sa šest golova od 45. do 57. minuta, bez promašaja. Kada je u 53. minutu nemačko desno krilo postiglo svoj četvrti pogodak za 26:20, postalo je jasno da će se žuto-crni radovati velikom uspehu.

RNL:  Apelgren, Palička – Šmid 8, Bliznak, Sigurdson 1, Radivojević, Baenja, Tolbring, Mensah Larsen 5, Pekeler 2, Grecki 6, Rajnkind 1, Taleski, Peterson 5, du Ric 2

HANOVER: Semiš, Cimer – Johansen, Moretnsen 1, Patrail 6, Dile, Pevnov 5, Lenhof, Hefner 6, Atman, Bem 1, Karason, Olsen 1, Brozović, Kristofersen, Kastening 6