Nemački Kup: Hanover samleo Veclar za 30 minuta, sa Levenom za trofej - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Nemački Kup: Hanover samleo Veclar za 30 minuta, sa Levenom za trofej

Nemački Kup: Hanover samleo Veclar za 30 minuta, sa Levenom za trofej

Ni u drugoj polufinalnoj utakmici Kupa Nemačke nije bilo nikakve neizvesnosti, uprkos očekivanjima. Nakon strašne partije Rajn Nekar Levena i ubedljivog trijumfa nad Magdeburgom, Hanover je za 30 minuta razbio Velclar, na kraju slavio 24:19 (15:4),  i prvi put obezbedio plasman u finale.

Na svom debitantskom nastupu u završnici Kupa, pred oko 13.000 navijača u hamburškoj Barclayerd areni, tim Antonija Karlosa Ortege je praktično ponizio rivala u prvom poluvremenu, dozvolivši mu svega četiri gola za 30 minuta. Ukoliko osvoji trofej, Hanover će obezbediti i plasman u EHF Kup.

Već na polovini meča pitanje pobednika bilo je rešeno, sjajni Cimer je zabeležio 10 odbrana uz svega četiri primljena gola, ali je veliku pomoć imao kako u defanzivi svog tima, tako i u indisponiranom sastavu Kaija Vandšnajdera, koji je skandalozno igrao u napadu, o čemu dobro svedoči podatak da su u šest napada sa igračem više postigli samo jedan gol.

Na drugoj strani je rešetao Fabian Bem, potvrdivši vrhunsku formu u drugom delu sezone, a  vrlo učinkoviti bili su još Mortensen i Olsen. Pogodoak Estonca Patraila u poslednjim trenucima prvog dela doneo je Hanoveru maksimalnih 15:4, pa je postalo jasno da je Veclar izgubio ovu bitku ranije nego što je iko mogao da očekuje.

Ekipa iz Hesena je bila bolja u drugom poluvremenu, ali nije uspela da ozbiljnije ugrozi ogormnu prednost protivnika. Prvi put na minus šest stigli su isto toliko minuta pre kraja, ali je tada Cimer odbranio čist zicer Bjernsenu iz kontra napada

Finale između Rajn Nekar Levena i Hanovera na programu je u nedelju od 15.15.

HANOVER: Cimer, Semiš – Johansen, Mortensen 4, Patrail 2, Pevnov 1, Lenhof, Hefner 6, Atman, Bem 4, Karason 1, Olsen 3, Brozović 1, Feize, Kristofersen, Kastening 2

VECLAR: Burić, Veber – Herman 1, Kner 1, Bjernsen 3, Peter, Feraz 1, Mirkulovski, Volentic, Holst 1, Šefert 1, Kvist 1, Klesniks, Lindskog 4, Čavor 1, Kolbaher 5