Nepobedivi "Don Kihoti"! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Nepobedivi "Don Kihoti"!

Nepobedivi "Don Kihoti"!

Posle silovitog starta i vođstva Suidad Reala 10:3 (15.) i 15:6 u 23.minutu, koje je bio plod velikog broja tehničkih grešaka Gorenja, igrači gostiju, otresli su se pritiska, straha i treme moćnog suparnika. Gorenje je konsolidovalo svoje redove i do kraja utakmice vodilo ravnopravnu borbu sa velikanom rukometa. Odbranom 6-0, na poluvremenu su zaostajali 7 golova (18-11), dok su se u drugom delu približili nekoliko puta na -4. Za više od toga nije bilo snage, jer su Rutenka sa 8 golova i Stefanson sa 6 u odlučujućim trenucima bili dovoljni za uverljivu pobedu. Valja napomenuti velenjske vratare koji su skupili, Prošt 8 odbrana u prvom i Soier 8 u drugom poluvremenu.

Na kraju, šta reći, na igračima Velenja se vidi težak ritam igranja (sreda, subota) koji ih prati već duže vreme. Posledica toga su povrede ključnih igrača. Pomenimo Jureta Dobelšeka (levo krilo), Skoka (vratar) i Golčara (desno krilo). Verujemo da će Gorenje stisnuti zube za poslednje gostovanje u Ligi prvaka, kada gostuje moćnom Monpeljeu, koji je u prošlom kolu pobedio taj isti Suidad Real, 28:26. Pre toga, u sredu u okviru domaćeg prvenstva gostuju u Škofji Loki.

Povreda Jureta Dobelšeka nije tako laka, kako je izgledalo, tako da će povratak na teren sačekati sredinu aprila.

SIUDAD REAL – GORENJE 30:24 (18:11)