Neviđena rapsodija Magdeburga u Hamburgu! (Video) - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Neviđena rapsodija Magdeburga u Hamburgu! (Video)

Neviđena rapsodija Magdeburga u Hamburgu! (Video)

Sedamnaesto kolo najjačeg nacionalnog šampionata ostaće upamćeno po brutalnom poluvremenu prvaka Evrope.

Vodeći duo ostvario je nove pobede u utorak uveče. Fukse Berlin siguran protiv Štutgarta 32:27 (16:15), Magdeburg brutalan na gostovanju Hambrugu, 28:43 (9:27).

Sam rezultat govori, momci Beneta Vigeta odigrali su jedno od napadački najkvalitetnijih poluvremena u istoriji ovog takmičenja, i to protiv rivala koji ne pripada donjem domu elitnog ranga nemačkog rukometa.

Magdeburg je iz 30 napada postigao 27 golova, uz svega dve obrane protivničkih golmana, i brutalnu seriju 15:2 u drugom delu prvog poluvremena.

Momci iz GETEC arene su oborili rekord Bundeslige po broju golova u prvom poluvremenu. Niko u istoriji ovog nadmetanja nije otišao na veliki odmor sa 27 pogodaka na kontu.

Zanimljivo, prethodni rekord je srušen jedan dan pre punoletstva – Kil je 20. decembra 2005. godine postigao 24 gola, i to upravo protiv Magdeburga. „Zebre“ su bile još ubedljivije u nastavku te utakmice, pa su u drugom poluvremenu postigle čak 30. što je i dalje rekord po broju golova u jednom poluvremenu. Rezultat je glasio 54:34 (24:19).

Sergej Hernandez je blistao sa 18 odbrana, čak 10 u prvom poluvremenu, na čijem je kraju imao procenat od preko 80%. Omar Ingi Magnuson je bio najefikasniji u pobedničkom sastavu sa 11 golova, ispred Klara sa šest. Kod HSV-a, Mortenesn osam a Dani Bajens sedam pogodaka.

Sa 12 odbrana, Dejan Milosavljev bio je poslovično učinkovit u trijumfu Berlina nad Štutgartom, ali je apsolutni igrač utakmice Lase Anderson sa čak 14 golova. Mijajlo Marsenić je doprineo sa dva pogotka. Na drugoj strani, osam intervencija Miljana Vujovića.

Flensburg je pobedio Lemgo 34:29 (17:13), uz sedam odbrana Burića. Kastelic je na drugoj strani sakupio 12 intervencija. Erlangen i Balingen su remizirali 22:22 (10:11). Ferlin je odbranio četiri šuta za domaći tim, dok su na drugoj strani dobri bili Vistorop sa četiri i Grahovac sa tri gola.