NIJE GOTOVO: Kil razbio Leven za povratak u trku - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa NIJE GOTOVO: Kil razbio Leven za povratak u trku

NIJE GOTOVO: Kil razbio Leven za povratak u trku

Aktuelni šampion Nemačke ne želi da skine krunu sa glave. U derbiju Bundeslige, Kil je pred 10. 285 navijača u Šparkase areni deklasirao lidera Rajn Nekar Leven sa 31:20 (12:9), prišavši mu tako na samo dva boda zaostatka.

Briljirao je Landin sa 20 odbrana, a zagolove su bili zaduženi Kaneljas (9) i Disinger (8).

„Lavovi“ su vodili 2:1 i 3:2, pre neo što je Kil zagospodario terenom i semaforom. Kaneljas je diktirao tempom utakmice i doveo svoj tim do prednosti od 7:5, da bi Disinger i Ekberg podigli na plus četiri u 20. minutu. Gosti su uspeli da zaustave pad do odmora, reflektovan kroz loš napad, ali su u nastavku „Zebre“ brzo rešile pitanje pobednika. Ponovo su Disinger i Kaneljas na pravi način otvorili poluvreme, serijom 3:0 za opipljivih 15:9, a prednost je rasla do maksimalnih 28:17 u 52. minutu.

Kaneljasa i Disingera su pratili Vujin sa šest i Ekberg sa pet golova. U redovima Rajn Nekar Levena, najefikasniji su bili Baenja, Šmid i Sigurmanson sa po četiri pogotka.

Posle 19 kola, tim iz Manhajma je i dalje prvi sa 34 boda. Kil ima 32, a u trci za presto je i Flensburg sa 31.