NISU U SKOPLJU, JESU U ZAGREBU: Lavovi ukroćeni u Areni! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa NISU U SKOPLJU, JESU U ZAGREBU: Lavovi ukroćeni u Areni!

NISU U SKOPLJU, JESU U ZAGREBU: Lavovi ukroćeni u Areni!

3 komentari

Rukometaši PPD Zagreb napravili su veliki korak ka plasmanu u TOP 16 EHF Lige šampiona pobedom nad nemačkim šampionom Rajn Nekar Levenom 25:21 (10:15). Ekipa koja je osvojila Kielce i Skoplje, nije uspela da zavlada polupraznom Arenom Zagreb. Momci Silvija Ivandije prikazali su sjajnu partiju u drugom poluvremenu, u kome su zahvaljujući sjajnoj odbrani i još boljem Matevžu Skoku među stativama, dozvolili protivniku da postigne samo šest golova!

Slovenački golman je sakupio 10 odbrana u drugom delu, a najefikasniji u timu pobednika bio je Igor Vori sa pet golova. Sa druge strane, prelaznu ocenu zaslužuje leteći Makedonac, Dejan Manaskov, koji je takođe pet puta bio precizan.

Zagreb na zimsku pauzu odlazi sa četiri osvojena boda, koliko ima i Kristijanštad koji je u sredu remizirao sa Meškovom iz Bresta 29:29. Celje je na željenom šestom mestu sa pet bodova.

PPD ZAGREB

Stevanović 1 obrana Skok 1 (10+1 odbrana); Ereš, Vujić, Kontrec, Vori 5, Cingesar 1, Šebetić 3, Marković 2, Horvat 3(1), J. Valčić 3, Jotić 3, T. Valčić, Mandalinić 2, Miklavčič 2, Markoski. Trener Silvio Ivandija.

RHEIN NECKAR LÖWEN

Appelgren 5 odbrana, Bauer; Schimd 2, Sigurdsson 1 (1), Manaskov 5, Baena 1, Steinhauser 3, Mads Larsen 4, Pekeler 1, Groetzki 1, Abt, Reinkind, Guardiola 1, Petersson 1, Ekdahl du Rietz 1. Trener Nikolaj Jacobsen.