Norvežanke odbranile olimpijsko zlato - Suland razbila crnogorske snove! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Norvežanke odbranile olimpijsko zlato – Suland razbila crnogorske snove!

Norvežanke odbranile olimpijsko zlato – Suland razbila crnogorske snove!

4 komentari

Reprezentacija Norveške, odbranila je olimpijsko zlato osvojeno u Pekingu nakon 60 minuta velike borbe sa odličnom Crnom Gorom 26:23 (13:10). Vodile su Skandinavke u većem delu meča, ali se ni Bojana Popović i njene saigračice nisu predavale. U nekoliko navrata bile su u egalu, bile nadomak preokreta, koji se nije desio. Posle minusa od tri gola sa poluvremena, stigle su Crnogorke do 19:19 u 47. minutu preko Katarine Bulatović, odličnog egzekutora sa sedam metara, koja će se utešiti sa titulom najboljeg strelca OI turnira. Na 20:20, odvela je Mara Jovanović u 51. minutu, a tada Norvežanke dodaju gas i održavaju prednost do samog kraja meča. Ključne golove, postigla je levoruka Lin Suland, koja je u 57. i 58. minutu dizala svoju reprezentaciju na +2 i tako joj omogućila da dođe do olimpijskog zlata…

Dobro su počele Crnogorke vođene sjajnom Sonjom Barjaktarović (17 odbrana). Posle 10 minuta, imale je Crna Gora prednost od 4:2, ali se tada pojavio problem u napadu. Bez raspoložene Bojane Popović (5/12), osim kada je bilo „stani-pani“ u poslednjih nekoliko napada, nije se moglo. Okrenule su Norvežanke na 6:4, a tek je Maja Savić posle osam minuta pauze postigla gol za 6:5 (17.). Do kraja poluvremena, međutim, Norvežanke su nastavile sa sigurnom igrom u napadu, prevashodno preko Suland, koja postiže još pet golova do odlaska u svlačionicu gde se otišlo sa 13:10. Interesantno, sedam od deset golova Crne Gore u prvom poluvremenu, postigla je Katarina Bulatović.

Otvorila je Kragujevčanka golom i drugo poluvreme, dala nadu u preokret – 13:11, ali opet, serija problema u napadu, pa isključenja, išli su na vodenicu Norvežankama, koje su u 37. minutu došle i do +4 – 15:11. Tada opet u seriju ulazi Sonja Barjaktarović, a deo tereta u napadu preuzimaju i Popović, Radičević, kao i Mara Jovanović. Već u 47. minutu, bilo je 19:19, uskoro i 20:20, a onda iskustvo Norvežanki, po koja diskutabilna odluka sestri Bonaventure i zlato je otišlo u nepovrat…