Nova potvrda klase: Nexe rutinski savladalo jedan od najboljih francuskih timova! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Nova potvrda klase: Nexe rutinski savladalo jedan od najboljih francuskih timova!

Da su slova njegovog imena sve krupnija na evropskoj rukometnoj mapi, RK Nexe potvrdio je rutinskom pobedom protiv mnogo skupljeg sastava Eksa, u okviru sedmog kola EHF Lige Evrope – 33:29 (17:12).

Osim što je osigurao plasman u top 16 fazu, hrvatski predstavnik je ostao na deobi drugog mesta sa Savenhofom uz deset bodova, tri manje od vodećeg Magdeburga.

Kao i u prvom delu sezone kada su Našičani slavili u Francuskoj, u napadu je prednjačio Halil Jaganjac sa sedam golova, jednim više od Melića. Sjajno veče imao je i Mihajlo Radovanović, koji je sakupio 12 odbrana.

RK NEXE – PAUC Handbal 33:29 (17:12)

RK NEXE: Kuzmanović (1 odbrana sedmerac), Bakić 1, Barišić Jaman 4, Vejin 4, Radovanović (12 odbrana), Jelinić 2, Vida, Manci Mičević, Blažević, Velkavrh 3, Severec 1, Moslavac, Melić 6, Jaganjac 7, Kavčič 1, Pribetić 4

PAUC Handball: Romero Carreras (3 obrane), Cabanes, Kristjansson 2, Ong 3, Lagarde 1, Pecina Tome, Loesch 7, Barthelemy 1, Pardin (11 obrana), Accambray 3, Tarrafeta Serrano 2, Abie Resende, Clarac 1, Claire 3, Brasseleur 6

Sedmerci: RK NEXE 5/6;  PAUC Handball 1/2

Isključenja: RK NEXE: 2 minuta (Jaganjac 2′); PAUC Handball 6 minuta (Pecina Tome 2′,2′, Brasseleur 2′)