ODLUKA U REVANŠU: NEXE sa +3 u Bitolj - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa ODLUKA U REVANŠU: NEXE sa +3 u Bitolj

ODLUKA U REVANŠU: NEXE sa +3 u Bitolj

Trećim odbranjenim sedmercom Dominika Kuzmanovića i bravurom Dominika Markušića u poslednjem minutu, rukometaši Nexe-a slomili su otpor Eurofarm Pelistera 29:26 (12:10) u prvom meču osmine finala EHF Lige Evrope. Tako su hrvatski vicešampioni održali svoje šanse za plasman u TOP 8 realnim pred revanš u Bitolju.

Junak meča bio je golman makedonskog vicešampiona, Marton Sekelji (16 odbrana), čijih 11 odbrana u prvom poluvremenu njegovi saigrači nisu kapitalizovali vođstvom. Vodio je sastav Željka Babića 9:8 u 23. minutu, dok je ostatak susreta tim Branka Tamšea pokušavao da se rezultatski odlepi. Najviše što su uspeli bilo je +4 u više navrata (16:12, 26:22).

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bili su Fahrudin Melić sa osam i Marin Jelinić sa šest pogodaka, dok je kod gostiju Elmir Građan postigao šest, a Taboada pet golova.