OGROMAN MALER: Teža povreda Benjamina Burća, stradala zadnja loža?! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa OGROMAN MALER: Teža povreda Benjamina Burća, stradala zadnja loža?!

OGROMAN MALER: Teža povreda Benjamina Burća, stradala zadnja loža?!

Ogroman maler zadesio je ekipu Flensburga u 24. minutu revanš meča četvrtfinala EHF Lige šampiona protiv Alborga.

U 24. minutu utakmice, pri pokušaju da odbrani sedmerac, povredio se prvi golman ovog tima, Benjamin Burić. Sudeći po snimku sa tv ekrana, da se pretpostaviti da je reprezentativcu BiH stradala zadnja loža.

Ovo će biti ogroman hendikep za tim sa severa Nemačke, ne samo u nastavku borbe za plasman na fajnal-for elitnog takmičenja, do čijeg kraja je ostalo još 30 minuta (14:16 poluvreme), već i za nastavak nadmetanja u Bundesligi, gde se Flesnburg nalazi u mrtvoj trci sa Kilom.

Samo minut nakon što je Benjamin Burić iznet sa terena, povredio se i Mads Mensah Larsen. On je uz jako bolnu grimasu otišao na klupu, držeći se za desnu ruku. Do odlaska na odmor nije se vraćao u igru, a pitanje je i da li će biti u stanju da pomogne saigračima u drugom poluvremenu.

Posetimo, Alborg je u prvoj utakmici slavio sa 26:21, tako da Flensburg mora da napravi veliki povratak u nastavku kako bi se plasirao na fajnal-for prvi put nakon 2014.