Omeyer u Šarićevoj sjeni, Gislason ne želi glumiti Mourinha - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Omeyer u Šarićevoj sjeni, Gislason ne želi glumiti Mourinha

Omeyer u Šarićevoj sjeni, Gislason ne želi glumiti Mourinha

I on je ipak samo čovjek. Thierry Omeyer ima pravo na loš dan, mada je za njega podjednako kriva i loša Kielova obrana. Barcelona je usred Kiela očitala lekciju Nijemcima (33:36, prvi susret 27:25), osvetila se za prošlogodišnje finale i bez ikakve drame čekirala kartu za završni turnir u Kölnu.

Razloga je nekoliko, Omeyer je svakako jedan od njih. Ne pamtimo kada je veliki Francuz zadnji put podbacio u velikoj utakmici. Ovaj put samo tri (!?) obrane u 36 minuta na parketu (Palicka do kraja 11).

No nešto drugo također treba posebno istaknuti. Trener Katalonaca Xavi Pascual je pripremio odličnu taktiku. Barca je od početka krenula s prelascima na dva pivota, tako da se Noddesbou priključivao Rutenka i njih dva su dominirala crtom, dobili puno upotrebljivih lopti i onda sve trpali lakoćom. Rutenka na kraju 8, Noddesbo 5…

Španjolci se već u 28. minuti otišli na 19:13, a velike, velike zasluge za to je imao sjajni golman Danijel Šarić. Puno toga je skinuo u prvom dijelu, puno zicera, šuteva iz vani, Iliću penal, a Barca je na drugoj strani 11. gol zabila već u 15. minuti.

– Naravno da nam je falilo više agresivnosti u obrani. Primili smo previše laganih golova – rekao je poslije trener Kiela Gislason.

Pokušao je Islanđanin u nastavku flasterom na Rutenki, Palicka poskidao nekoliko zicera, Kiel se u 41. privukao na 20:25, ali je Rutenka opet otišao na crtu, ništa od flastera i Barca je nastavila u istom ritmu. Branitelj naslova se nije pošteno približio, apsolutno zaslužena pobjeda kojoj je pljeskalo i cijelu zadnju minutu 10 tisuća domaćih navijača.
Gislasona je pak zasmetalo nešto drugo…

– Moram iskreno reći da sam jako razočaran suđenjem (sudili Danci Gjenig i Hansen). Neću sada biti Mourinho, ali nisu bili nepristrani.

Kiel je igrao bez Narcissea, a Momir Ilić je uz Marcusa Ahlma bio najbolji strijelac 'kralja koji je sišao s trona' (oba po 8 golova).

Ciudad i Barca prošle godine nisu mogli protiv Kiela na završnom turniru, sada će morati protiv nekih drugih Nijemaca, protiv HSV-a i Löwena. Favorit? Ako baš moramo – Španjolci!
Ždrijeb polufinala je u ponedjeljak, polufinale se igra 28. maja, na isti dan kada će Barcelona i Manchester United na Wembleyju igrati malo veću utakmicu…