"Orlovi" se vratili iz mrtvih - Lindberg presudio 10 sekundi pre kraja! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa "Orlovi" se vratili iz mrtvih – Lindberg presudio 10 sekundi pre kraja!

"Orlovi" se vratili iz mrtvih – Lindberg presudio 10 sekundi pre kraja!

Reprezentacija Srbije, poražena je u trećem kolu Olimpijskog turnira od selekcije Danske 25:26 (11:13). U reprizi finala EHF EURO 2012, viđen je veliki povratak „Orlova“ u poslednjih desetak minuta meča, kada su vođeni serijom odbrana Darka Stanića naši rukometaši od 20:25 (55.) stigli na 24:25, 44 sekunde pre kraja. Nažalost, nakon tajm-auta Danaca, Hans Lindberg je rešio sve dileme oko pobednika desetak sekundi pre kraja.

SRBIJA – DANSKA 25:26 (11:13)
LONDON
KOPER BOKS ARENA
GLEDALACA – 7000
SUDIJE: HORAČEK I NOVOTNI (ČEŠKA)
SRBIJA:  Marjanac jedna odbrana (17%), Stanić 12 odbrana (38%), Šešum, Vujin 7 (1), Nikčević 1, Manojlović 1, Toskić 3, Ilić 6, Prodanović, Rnić, Beljanski 2, Vučković 1, Čutura 3, Stanković 1
DANSKA: Landin 13 odbrana (34%), Mogesen, Lauge, Markusen 2, Egert 5, Spelerberg, Knudsen 2, Svan Hansen, Lindberg 4, Toft Hansen, Kleverli, Sondergard 7, Hansen 6, Nilsen
KRETANJE REZULTATA: 3:0 (5.) 6:2 (9.) 8:4 (11.) 9:6 (18.) 9:8 (19.) 10:8 (22.) 10:10 (26.) 10:12 (29.) 12:17 (36.) 15:18 (39.) 16:21 (45.) 17:23 (49.) 20:25 (55.) 24:25 (60.)
 IGRAČ UTAKMICE: DARKO STANIĆ (SRBIJA)

Izgledali su „Orlovi“ kao da su zbacili „hiljadu kila“ sa sebe u prethodnih 48 sati na početku meča sa Danskom. Poletno su ušli u duel u kome nisu imali šta da izgube, a to se videlo i na rezultatu. Na semaforu je stajalo 4:03sek, kada je Momir Ilić postigao svoj het-trik za vođstvo od 3:0. Ko zna gde bi se stalo da na golu Danaca nije stajao probuđeni Niklas Landin, koji u prethodna dva meča nije loptu „pipnuo“, a već posle sedam-osam minuta, imao je u statistici odbranjene kontre Prodanoviću i Nikčeviću.

Evropskog šampiona je pogurao „čekić“, Mikel Hansen, koji je pronalazio put do mreže solidnog Darka Stanića. Ipak, u trku sa Ilićem upustio se i raspucani Vujin, pa Beljanski, tako da je nervozni Ulrik Vilbek već u devetom minutu morao da zove tajm-aut pri rezultatu 6:2 za Srbiju.

Šta god da je rekao svojim momcima u tih 60 sekundi, zaustavio je ubitačan napad „Orlova“ sa starta meča. Još je samo Marko Vujin ostao u golgeterskoj seriji, ali je sa druge strane proradila „veza“ ka teretnjaku Knudsenu, dok Mikel Hansen nije „hladio“ svoju pušku, postigavši četiri efektna gola u prvom poluvremenu. Poslednji put +4, Srbija je imala u 11. minutu – 8:4.

Probao je Vuković da zameni Ilića (posle dva promašaja) i Vučkovića, ali Rnić i Čutura nisu doneli boljitak, kao ni Žarko Šešum, koji je u 24. minutu po prvi put zaigrao na Olimpijskom turniru. Prethodno je Ivan Nikčević dobio specijalan zadatak da flasteriše“ Mikela Hansena. No, ulogu strelca preuzeo je desni bek Sondergard.
Četiri minuta golgeterskog posta u redovima „Orlova“, omogućilo je Egertu da sa sedmerca prvi put poravnja na 10:10 (26.). Danska serija 4:0 od 22. do 29. minuta, završila se na 10:12, a tek je Momir Ilić iz „cepelina“ razbija „stanku“ – 11:12. Još jednom se Knudsen na liniji uspešno porvao sa odbranom, zaradio penal i isključenje, koji je Egert pretvorio u 13:11 pred put u svlačionice.

ČINILO SE IZGUBLJENO…

Posle pet minuta nastavka, Danska je došla do +5 (17:12). Popustila je srpska odbrana u tim minutima. Dva desna beka, Marko Vujin i Kasper Sondergard, bili su u glavnim ulogama u uvodnim napadima drugog dela.  Ivan Nikčević je golom u 37. minutu za 14:18 postao tek četvrti igrač Srbije koji se upisao u listu strelaca na ovom meču.

Posle njega i Nenad Vučković se po prvi put upisao u listu strelaca, „Orlovi“ su došlina 15:18. Mikel Hansen je ponovo ušao u seriju, vezao tri gola, a Vuković je pokušao da zaustavi brodolom minutom odmora na 16:21 (45.). Sve zrele pokušaje da se rezultatski približe, sada je zaustavljao razgoropađeni Niklas Landin na golu, a Mihael Knudsen je u 49. minutu povisio na +6 – 23:17.

Dao je šansu Vuković svim bekovima da se oprobaju i osete teren.U strelce se upisao i Nikola Manojlović, a šansu su dobili i Rnić, Stanković, dok je Marjanac imao svojih par minuta na golu. Tek je Momir Ilić u 54. minutu smanjio na -4 – 20:24, ali je i pored bravure Stanića u narednom napadu, lopta ostala u rukama Danaca, koji su u nastavku postigli gol.

STANIĆ SPUSTIO RAMPU

Ipak, Dalibor Čutura je sa dva solo prodora u 57. minutu doveo Srbiju na -3 – 22:25. Još jedna odbrana Stanića u nizu probudla je nadu da će se doći do -2, ali je Manojlović napravio faul u napadu. Međutim, opet je Stanić bio nesavladiv, a Ivan Stanković siguran iz polukontre – 23:25. Ni Mikel Hansen nije mogao protiv „ministra odbrane“, a do 24:25, doveo je Momir Ilić 45 sekundi pre kraja. Vilbek je zatražio tajm-aut na 25 sekundi pre kraja, „Orlovi“ ispoštovali dogovor da „skupe sredinu“, ali je Lindberg bio siguran za 26:24 na 10 sekundi pre kraja…

I PORED PORAZA…

Bravo za povratak u meč. Bez obzira što ni bod ne bi mnogo promenio u „moranju“ da se dobiju Korejanci, a pre svega Mađari, završnica utakmice je pokazala da volja nikad nije bila problem srpskim rukometašima. Sada ostaje ono „pravo“. Put ka četvrtfinalu je utaban, zna se, samo pobede…