ORTEGA: Izgubili smo na jedini mogući način! VIGERT: Zaslužili smo pobedu i pre penala! (Video) - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa ORTEGA: Izgubili smo na jedini mogući način! VIGERT: Zaslužili smo pobedu i pre penala! (Video)

Jedna od najvećih rukometnih predstava ikada završena je pobedom Magdeburga u penal seriji. Nemački tim će imati priliku da drugi put u istoriji osvoji Ligu šampiona.

Bilo je zanimljivo i na pres konferenciji nakon duela.

Karlos Antonio Ortega

-Vodili smo tri razlike početkom drugog poluvremena, ali smo do kraja izgubili mnogo lopti. Oni su odlični u napadu, međutim, previše su nam golova dali iz pasivnog napada, pasivnog napada koje je uglavnom prekasno najavljivan. Ulazili su u previše faulova i na kraju često davali golove. Bili smo dobri sa 5-1 odbranom, kada se Gisli povredio vratili smo na 6-0. Izgubili smo na jedini način na koji smo mogli da izgubimo, nakon produžetka i sedmeraca. Prošlo godine smo osvojili titulu u penal lutriji, ove godine smo je izgubili, sve je to sport.

Benet Vigert

-Preuomoran sam psihički i fizički. Velika pobeda za nas, zaslužili smo je i pre izvođenja sedmeraca. Golmani su promenili momentum na našu stranu u drugom poluvremenu, Portner je imao nekoliko sjajnih, ključnih odbrana. Zaslužili smo pobedu i pre sedmeraca, pogotovu u produžetku, gde smo bili sjajni. Bili smo spremni za penal seriju, imali smo je ovde nedavno u naciolnom Kupu, igrači i golmani su bili maksimalno spremni za sedmerce. Ponosan sam na stručni štab i tim, presrećni smo što ćemo igrati u finalu.