OSVETA TREĆI PUT: Barsa moćna protiv prvaka Evrope - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa OSVETA TREĆI PUT: Barsa moćna protiv prvaka Evrope

OSVETA TREĆI PUT: Barsa moćna protiv prvaka Evrope

Sjajnom igrom u drugom poluvremenu, rukometaši Barselone savladali su Flensburg na domaćem terenu sa 36:27 (14:16). Tim iz Katalonije je tako preuzeo prvo mesto Grupe B EHF Lige šampiona, pošto je dosadašnji lider , KIF Kolding, remizirao u Kopenhagenu protiv Visle. Flensburg je ostao na trećem mestu sa šest bodova.
BARSELONA – FLENSBURG 36:27 (14:16)
Gledalaca: 7 500
Isključenja: Barselona 8, Flensburg 10 minuta
Sedmerci: Barselona 8/11, Flensburg 2/2

BARSELONA:
de Vargas 19 odb, Karabatić 5, Sigurdson 9 (1), Soreindo 2, Tomas 3, Lazarov 9 (7), Entrerios 6, Nedesbo 2, Rutenka
FLENSBURG:
Anderson 11 odb, Mogensen 7, Glandorf 5, Kaufman 1, Hajnl 1, Svan Hansen 4, Egert 3 (2), Jakobson 3, Vane 2, Zakariesen 1, Nenadić, Radivojević

SEMAFOR: 2:2, 2:2, 3:4, 7:5, 9:13, 13:16, 17:16, 17:18, 21:20, 23:21, 29:22, 31:24, 35:26

IGRAČ UTAKMICE: Gonzalo Perez de Vargas (Bar)
VEČE ZA ZABORAV: Draško Nenadić (Fle), Siarhei Rutenka (Bar)

Iako je Barselona otvorila duel sa 2:0, Flensburg je diktirao tempo u prvom poluvremenu. Poveli su domaći sa 7:5 u 13. minutu, pre nego što je počeo najbolji period igre prvaka Evrope na meču. Holger Glandorf je po ko zna koji put pokazao koliko ga inspiriše Barselona, Tomas Mogensen je uspevao da nadmudri protivničku zonu. Anderson je ušao u seriju odbrana, pa su gosti poveli sa 13:9. Entrerios je tada “povukao”, stabilizovao napad Barselone I inicirao preokret, koji je ostvaren početkom drugog poluvremena. Dobrom rezultatu gostiju kumovali su I promašeni sedmerci Sigurdsona I Rutenke, koji nisu uspeli da pogode ni okvir gola.

– 22:11 GLASI REZULTAT DRUGOG POLUVREMENA

– OD SVOJIH DEVET GOLOVA, LAZAROV JE SEDAM POSTIGAO IZ SEDMERCA. DOMAĆINU JE DOSUĐENO ČAK 11, GOSTIMA SAMO DVA.

– ODNOS U GOLMANSKIM INTERVENCIJAMA U DRUGOM POLUVREMENU BIO JE 10:2 U KORIST BARSINOG ČUVARA MREŽE

– LJUBOMIR VRANJEŠ ZATRAŽIO JE DVA TAJM – AUTA U ROKU OD 3 MINUTA, PRVI U 45, DRUGI U 47.

– SEDAM MINUTA JE TRAJAO PERIOD BEZ GOLA FLENSBURGA, TOKOM KOLEG JE BARSELONA NAČINILA SERIJU 6:0

Flensburg je potpuno stao u nastavku. Vranješ je pokušao da iznenadi Paskvala kao što je to učinio u polufinalu prošlogodišnjeg takmičenja, kada je u igru uveo mlađe I neafirmisanije igrače. Tada su oni vratili nemački tim iz mrtvih, ali je sada situacija bila obrnuta. Flensburg je imao rezultat I igru, ali se u nastavku sve raspalo. Serijom tri nula Barsa prelazi u prednost, ali mladi Hampus Vane uzvraća sa dva uzastopna pogodka. Međutim, bili su to poslednji momenti u kojima je ekipa sa severa Nemačke bila konkurentna za bodove. Razleteli su se crveno – plavi po terenu, de Vargas je branio kao u transu, a seriju Barselone Ljuba Vranješ nije mogao da zaustavi ni sa dva tajm – auta u roku od svega tri minuta. Sedam minuta bez pogodka, preveliki je luksuz protiv ovakvog rivala. Raspoloženi Glandorf je predugo sedeo na klupi, bekovska trojka Jakobson – Mogensen – Nenadić nije mogla puno da naudi snažnoj 6-0 formacii Ćavija Paskvala. U 45. minutu domaći su prvi put stekli plus tri, a samo četiri minuta kasnije na semaforu je stojalo 29:22. Jasno je bilo da se čudo iz Kelna ne može ponoviti.