Pirova pobeda Spartak Vojputa - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Pirova pobeda Spartak Vojputa

Pirova pobeda Spartak Vojputa

U revanš meču drugog pretkola EHF Kupa, rukometaši Spartak Vojputa savladali su Hubo Initia Hasselt sa 23:21 (11:10). Ipak, taj trijumf nije dovoljan za prolaz dalje, pošto su Belgijalnci u prvom meču slavili 27:20.

Pet minuta pre kraja meča, Subotičani su imali prednost od 6 golova, 23:17. Ipak, od trenutka do kraja utakmice nisu postigli pogodak.

Spartak Vojput –Hubo Initia Hasselt 23:21 (11:10)

Hala sportova u Subotici. Gledalaca: 1000

Isključenja: Hubo Hasselt 10 min,Spartak Vojput 12 min.

Sedmerci: Spartak Vojput 4/2. Initia Hasselt 4/1

Spartak Vojput:Vukoslavović, Kosović, Đekić 5, Perović 3, Knežević, Ljubojević 5, Lojaničić, Žegarac, Radulović, Distol 1, Županjac 1, Jelić 1, Basarić 3, Rakocija 2, Čupić 2, Stojanović.

Hubo Hasselt:Gille, Houbrechts, Ooms 2, Jackers, Vanderstraeten, Roelants 1, Robyns 6, Van Der Goten, Kohlen 3, Pepels, Bogaerts 4, Van Brabrant, Van Criekinge, Buciuman 5, Haesevoets, Vonckx.

Loše su otvorili utakmicu Subotičani. Nakon 1:1 usledila je serija Hasselta za vodstvo od 1:5. „Putari“ su se razdrmali zahvaljujući odbranama Radulovića, i  golom Čupića u 17. minutu izjednačili na 5:5.

Najbolji period igre domaći su imali početkom nastavka, kada su od 11:10 došli do 18:13, golom Distola u 45. minutu. Serijom 3:0, Belgijanci smanjuju na 19:17 u 5. minuta, ali Subotičani data prave silan nalet i za samo tri minuta stižu na korak od protivnika, 23:17. Međutim, Zeljkovićevi izabranici ne koriste dva napada za plus sedam, a Belgijanci su to znali da kazne i obezbede prolaz dalje.