POBEDA KIELCEA: Vardar sa minusom u Poljsku - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa POBEDA KIELCEA: Vardar sa minusom u Poljsku

POBEDA KIELCEA: Vardar sa minusom u Poljsku

5 komentari

Rukometaši Vardara poraženi su u utakmici godine. U grotlu arene „Jane Sandanski“, Vive Tauron Kielce je slavio rezultatom 22:20 (11:11), stvorivši sjajnu početnu  prednost pred revanš u „Legionov“ dvorani za sedam dana. Malo rešenja u napadu i mnogo izgubljenih lopti, odveli su momke Raul Gonzalesa u poraz protiv prejakog rivala. Tim Talanta Dujšebaeva je zalihu pred povratak kući stekao znatno boljom igrom u poslednjoj četvrtini utakmice.

VARDAR – VIVE TAURON KILECE 20:22 (11:11)
Sudije: Nikolae, Mihai (Rumunija)
Sedmerci: Vardar 1/3, V.T. Kielce 2/2
Isključenja: Vardar 4, V.T. Kielce 10 min
Semafor: 2:0, 4:4, 7:5, 8:9, 10:9, 10:11, 13:11, 15:12, 15:16, 18:20, 19:22.
VARDAR
Šterbik 14 odb, Angelov – Abutović, Brumen 1, Dibirov 1(1), Dujšebaev 2, Gorbok 5, Karačić 4, Lazarov 3(1), Marković, Pribak, Rastvorcev, Šiškarev, Stoliov 4, Terzić, Toskić
V.T. KIELCE
Šmal, Šego 12 odb. – Aginagalde 2, Bielecki 3(2), Jahlevski, Hrapkovski 1, Rosinski, Štrlek 5, Tkačik 4, Zorman, Raihman, Musa, Jurecki 4, Grabarčik, Buntić, Čupić 3
Igrač utakmice: Manuel Štrlek (Vive Tauron Kielce)
Neopisivu atmosferu u dvorani „Jane Sandanski“ do usijanja je doveo silovit start Vardara. Golovi Dujšebaeva i Karačića, uz odbranjen zicer Šterbika doneli su odličan uvod od 2:0. Prvu od previše izgubljenih lopti u prvom poluvremenu kaznio je Jurecki za prvi pogodak gostiju, posle čega je krenula rovovska borba. Nova greška prouzrokovala je drugi kontra napad i pogodak Hrapkovskog za 4:4, pre nego što su Stoliov i Karačić vratili maksimalnu prednost – 7:5. Posle propuštenog napada za plus tri, sledi serija Poljaka od 3:0, kojom su prvi put poveli sa 9:8. Njoj su kumovale izgubljene „prodate lopte“, promašen zicer Šiškareva i loša igra sa igračem više. Raspoložni Gorbok novim projektilom vraća prednost Vardaru, ali Aginagalde i Tkačik uzvraćaju istom merom. Da često nije na svom nivou kada je najpotrebnije, Dibirov je pokazao nonšalentim izvođenjem sedmerca i velikim promašajem, posle čega ga je zamenio Marković. U igri, nije bilo ni jedne upotrebljive lopte za levo krilo na čitavoj utakmici.  Ipak, Gorbok se pobrinuo da se na odmor ode u egalu, 11:11.
Tokom prvih 30 minuta, u napadu crveno – crnih se sve svelo na učinak bekova. Krila su par puta iznenadila odbranu utrčavanjem na crtu, ali to nije materijalizovano pogotkom jer je, ili nedostajao pravovremeni pas ili je falila realizacija. Snažna 6-o formacija Poljaka jeste u dobroj meri otupela napad makedonske ekipe, ali je grč u ofanzivnom delu igre Vardara bio primetan čitavim tokom meča, usled svesti da je svaki šut u ovom dvomeču jako skup. Agresivna odbrana domaćina, koja je reflektovala ogromnu želju za pobedom, zaustavila je pozicioni napad, ali je pozitivnom rezultatu za Kielce doprineo i nekarakteristično veliki broj izgubljenih lopti, kao i, na momente, neubedljiva igra sa igračem više, u postavci sa dva pivotmena i bez srednjeg beka.

Veliku glavobolju domaćem timu zadala je situacija u poslednjoj sekundi poluvremena, kada je Karačić ostao da leži na terenu posle duela sa Buntićem. Vratio se tek sredinom nastavka, ali se na njegovom licu videlo da ne može pružiti maksimum zbog bola u kolenu.

– ŠEST MINUTA SE ČEKALO NA PRVI GOL GOSTIJU U PRVOM, 11 NA PRVI U DRUGOM POLUVREMENU

– DEVET OD DESET GOLOVA IZ IGRE  VARDARA U PRVOM POLUVREMENU POSTIGLI SU BEKOVI

– LEVA KRILA VARDARA NISU DOBILA PRILIKU ZA ŠUT IZ IGRE NA UTAKMICI

– JEDINI GOL SA KRILA ZA VARDAR POSTIGAO JE BRUMEN U 54. MINUTU

– NI JEDAN GOL SA DESNOG BEKA NISU DALI GOSTI

– DOMAĆI SU TEK IZ OSMOG POKUŠAJA OSTVARILI PLUS TRI

– 4:0 GLASILA JE SERIJA KIELCEA OD 44. DO 48. MINUTA

Očekivalo se , kao što nije retko u velikim mečevima, da Vardar ima svojih 10 – ak minuta u nastavku. Sačuvali su mrežu od 30. do 41, zahvaljujući i zapanjujućoj seriji odbrana Arpada Šterbika. Međutim, napad to nije realizovao u dovoljnoj meri, pošto su u tom periodu pogodili samo Gorbok i Lazarov iz sedmerca. Skoplje je proključalo u 44. minutu, kada je Stoilov svojim drugim golom konačno povisio na maksimalnih 15:12. Ipak, odgovor Poljaka bio je surov. Realizovan sedmerac Bieleckog, jedini njegov gol iz igre, te dve majstorije Štrleka sačinili su seriju od 4:0 i vratili prednost gostima – 16:15. Mučenje Vardara u napadu trajalo je do kraja utakmice. Talantovi defanzivci nisu dozvoljavali bekovima prostor za šut, pa je jedino rešenje bio raspoloženi Stoilov na crti, koji održava egal do finiša. To nije bilo dovoljno da se izbegne poraz. Trener poljskog prvaka je dobro znao kako da zaustavi najubojitije oružje rivala – Aleks Dujšebaev nije postigao pogodak u drugom poluvremenu, pa je ostao na dva iz prvog. Na drugoj strani, igrači u žutim dresovima su sve lakše nalazili put do mreže. U finišu je popustila i odbrana Vardara. Posle tajm – auta Gonzalesa, Dibirov gubi loptu i omogućava Čupiću da iz kontra napada po prvi put donese plus dva svom timu, 20: 18. Gorbok je smanjio na minimalan zaostatak, ali su Čupić i Štrlek iskoristili zicere koje su im otvorili bekovi i povisili na 22:19. Poslednji strelac na meču bio je Igor Karačić, 10 sekundi pre kraja.