POČELO U UMAGU: Hrvatska sigurna protiv Makedonije - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa POČELO U UMAGU: Hrvatska sigurna protiv Makedonije

POČELO U UMAGU: Hrvatska sigurna protiv Makedonije

U prvom meču „HEP Kroacija Kupa“ u Umagu, Hrvatska je savladala Makedoniju rezultatom 29:21 (17:12). Domaći su od uvodnih minuta krenuli sa sticanjem klepe zalihe, koju oslabljeni tim Makedonije nije uspeo da ugrozi do kraja meča. Konačan rezultat je i maksimalna razlika selekcije Željka Babića. Najefikasniji je bio Zlatko Horvat sa sedam golova iz isto toliko pokušaja. Marić je postigao pet a Cindrić tri. Na drugoj strani, stoprocentan učinak u šutu imao je Žarko Peševski, strelac šest pogodaka. Kiril Lazarov je pet puta bio precizan, jednom više od Filipa Taleskog. Problem Makedonije bilo je i slabo veče golmana. Ristovski je ubeležio četiri odbrane, Mitrevski jednu.

Pre nego što je Lazarov postigao prvi gol za nominalne goste u šestom minutu, na semaforu je pisalo 3:0. Na 7:2 povisio je raspoloženi Marino Marić, a na 10:4 Luka Šebetić, svojim prvim golom u reprezentativnoj karijeri. Braća Lazarov i Peševski su pokušali da smanje razliku do odmora, ali je Hrvatska na poluvreme otišla sa prednošću od 17:12.

Dobro su izabranici Ivice Obrvana ušli u nastavak, smanjili na 18:14, a nešto kasnije golom Pribaka i na 21:18. Ipak, Hrvatska je uzvratila sa dva brza gola i vratila plus pet, tako da je početak drugog poluvremena ostao najbolji period igre Makedonaca.

Hrvatska – Makedonija 29:21 (17:12)

Hrvatska: Stevanović (7 odbrana), Ivić, Stojanović; Marić 5, Duvnjak 2, Stepančić 2, Gojun, Horvat 7, Karačić 3, Kozina, Tominec, Štrlek 1, Pavlović, Kovačević 1, Mamić 2, Šebetić 1, Slišković 2, Cindrić 3

Makedonija: Mitrevski (1 odbrana), Ristovski (4 odbrane); Manaskov, Kukoski, K. Lazarov 5, Mitkov, Drogriški, Taleski 4, Dimitrovski, Pribak 1, Georgievski 2, F. Lazarov 1, Ojleski 2, Kuzmanovski, Dimitrievski, Peševski 6, Kosteski

Sutra od 19 časova igraju Makedonija – Crna Gora. Hrvatska je slobodna.