PORAZ U SVLAČIONICI: Metalurg bez šansi u Parizu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa PORAZ U SVLAČIONICI: Metalurg bez šansi u Parizu

PORAZ U SVLAČIONICI: Metalurg bez šansi u Parizu

Rukometaši Metalurga doživeli su i šesti poraz u Grupi A EHF Lige šampiona, pošto su u sedmom kolu poraženi u Parizu od PSŽ-a sa 35:24 (19:10). Nedovoljno motivisani gosti, nisu uspeli da nateraju favorita da se više pomuči za dva boda, a pospanost gledalaca tokom jednog od najizvesnijih mečeva u Parizu povremeno su prekidale atrakcije domaćih zvezda.

PSŽ – METALURG 35:24 (19:10)
Gledalaca: 2 200
Isključenja: PSŽ 2, Metalurg 4 minuta
Sedmerci: PSŽ 2/2, Metalurg 1/2
PSŽ:
Omeje 7 odb, Anone 1 odb, Abalo 2, Baraše 1, Ćasar 2, Gojun 3, Gunarson 2, Hansen 4 (2), Onrubia 2, Kopljar 6, M’tima 3, Melić 1, N’diae 1, Narsis 1, Vori 2, Akambre 5

METALURG:
Mitrevski 7 odb, Misovski, Đukić, Georgievski 3, Jonovski, Kukoski, D. Manaskov 4, M. Manaskov 2, N.Markoski 6, V. Markoski 1, Mirkulovski, Mojsovski 1(1), Nelovski 1, Ojleski, Vugrinec 4, Dimovski 2

SEMAFOR: 2:0, 3:3, 7:3, 9:4, 12:5, 14:6, 19:10, 19:12, 27:14, 32:18, 33:23

IGRAČ UTAKMICE: Marko Kopljar
VEČE ZA ZABORAV: Naumče Mojsovski

Zahvaljujući velikom broju tehničkih grešaka gostiju na samom početku, utakmica je lišena neizvesnosti ranije nego što se su čak I domaći navijači nadali. Pokušali su izabranici Lina Červara da, koliko je to moguće, uspore utakmicu, ali su I pored toga previše grešili I dozvolili moćnom rivalu da već u 11. minutu povedu sa 7:3. Četiri minuta kasnije prvi put se oglasila sirena koja označava tajm- aut, međutim, upozorenja Lina Červara na ponižavajući poraz nisu uspela da konsoliduju Metalurg, pa su Parižani na odmor otišli sa maksimalnih 19:10. Čak 11 igrača domaćeg tima dalo je makar gol u prvom poluvremenu, dok su gosti trećeg strelca dobili tek u 20. minutu, kada se Manaskov pridružio Vugrinecu I Dimovskom.

– SAMO TRI ISKLJUČENJA NA MEČU DOVOLJNO SVEDOČE O NEDOSTATKU “VATRE”

– JEDNU ODBRANU ZABELEŽIO JE NIKOLA MITREVSKI U PRVIH 30 MINUTA

– SVI IGRAČI PSŽ-A SU SE UPISALI U STRELCE, NE RAČUNAJUĆI ČUVARE MREŽE

– DVE SERIJE METALURGA OD PO 3:0, NISU BILE DOVOLJNE DA SE IZBEGNE DVOCIFREN PORAZ

– “PET MINUTA SLAVE” DOČEKAO JE I NIKOLA MARKOVSKI. DVADESETČETVOROGODIŠNJI PIVOTMEN POSTIGAO JE ŠEST GOLOVA U DRUGOM POLUVREMENU

U prvih šest minuta nastavka javio se nagoveštaj da će Metalurg popraviti utisak I izbeći bruku. Za to vreme izabranici Filipa Gardena nisu uspeli da pogode, ali su i gosti samo dva puta savladali Omejea u tom periodu. Ipak, serijom od pet golova u nizu, “Milioneri” stižu do 27:14. Nastavljena je igra u serijama, pa je Metalurg uzvratio sa 3:0, ali je novi nalet najskupljeg tima planete doneo prednost od 32:18. U drugom delu priliku su dobile dve velike nade makedonskog rukometa, Martin Manaskov I Marko Neloski, koji su svojim angažmanom uticali da prednost protivnika prestane da raste. Najbolji u redovima makedonskog šampiona bio je Nikola Markoski, koji je svih šest golova postigao u nastavku. Visoku ocenu zaslužio je I Dejan Manaskov.
Posle očekivanog poraza u Parizu, Metalurg je u vrlo teškoj situaciji, jer će mu za prolaz dalje biti neophodni trijumfi nad Meškovom I Zagrebom u Skoplju, a možda I u Kili, zavisno od ostalih rezultata u poslednja tri kola.