Posle Celja, Šamberi pobedio i u Zagrebu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Posle Celja, Šamberi pobedio i u Zagrebu!

Posle Celja, Šamberi pobedio i u Zagrebu!

Francuski Šamberi je posle Celja, odneo bodove i iz Zagreba. U "Ledenoj" pred 8000 gledalaca, Zagrepčani nisu imali svoje veče. Uz malo opuštanje, razbranjenog Robina i sjajnog Narcisa (11 golova) u napadu, nisu mogli na kraju da izbegnu poraz 30:32 (17:15), koji ih sada udaljava od četvrfinala. Za one koji su gledali utakmicu, šok na kraju dobija na značaju, budući da smo u prvih petnaestak minuta gledali totalnu dominaciju hrvatskog šampiona, koji je u 17. minutu vodio 13:6. Ipak, niz tehničkih grešaka igrača Line Červara, vratio je francuskog vicešampiona u meč i odveo ih sa -2 na odmor (17:15). Većina drugog dela protekla je u pristojnom odstojanju od dve, tri razlike u korist domaćina. Međutim, kada su zaustavljeni, večeras raspoloženi Valčić i Duvnjak, jakim faulovima onesposobljen Balić i zatvorena crta ka Voriju, kada više ne bi bilo rešenja sa bekovskih pozicija, u seriju je ušao sjajni Robin, vezao par kontri i zicera, tako da je u 55. minut golom Žolija iz sedmerca, Šamberi dočekao sa 29:28. Zagreb ne koristi šansu da se vrati u meč i pored dva igrača više u tim trenucima, a sjajni Danijel Narcis, za koga domaći nisu imali rešenja, vodi svoj tim do velike pobede, kojom su jednom nogom već u četvrtfinalu. Šamberiju je pošlo za rukom ono što nije mnogo poznatijim i priznatijim evropskim ekipama u "Ledenoj dvorani". Ako želi u osam najboljih, Zagreb do kraja mora pobediti u sva tri meča (Celje kod kuće i u "Zlatorogu", te Šamberi u Francuskoj).

U drugom meču u grupi, Celje Pivovarna Laško nije moglo da pruži ozbiljniji otpor Rajn Nekar Lovenu 28:34 (14:16). U "Zlatorogu", najefikasnija su bila krila, Kokšarov, sa jedne, i Jurašik sa druge strane (po 11 golova). Posle kakve-takve neizvesnosti u prvom delu, ekipa Toneta Tiselja je pala u drugom delu i ovim porazom izgubila sve šanse da se plasira u najboljih osam ekipa u Evropi.