Povreda Penezić blokirala Hrvatice - Španija u polufinalu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Povreda Penezić blokirala Hrvatice – Španija u polufinalu!

Povreda Penezić blokirala Hrvatice – Španija u polufinalu!

Ženska reprezentacija Hrvatske propustila je istorijsku šansu da na prvom OI turniru dođe do polufinala. Zablokirale su najbolje hrvatske rukometašice od 39. minuta kada se povredila Andrea Penezić i praktično predale plasman u borbu za medalje Španiji 25:22 (13:12). U tom trenutku, bilo je 16:15 za Hrvatsku, ali su potpunu izgubljenost u napadu bez Andree, Mange i ostale Špankinje kaznile sa tri brza gola (18:16, 43.), nakon čega Vladimir Canjuga više nije mogao da dozove svoje igračice.

Do kraja susreta, bodrile su se Tatari i drugarice ali nije iplo. U elementu nije bila Franić, koja je jedina mogla da donese nivo igara Penezić. Tek par lepršavih poteza, koja odbrana Jelčić ili solo prodor Lovrić, nisu mogli da donesu preokret.

Kod pobednica, Pinedo sa sedam, kod Hrvatica Tatari sa pet golova, bile su najefikasnije.

Španija će u polufinalu igrati protiv Norveške, koja se vratil iz mrtvih protiv Brazila 21:19, nakon što su južnoamerikanke imale +6 na startu drugog poluvremena…