PPD Zagreb preko Vojvodine do trofeja u Doboju - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa PPD Zagreb preko Vojvodine do trofeja u Doboju

PPD Zagreb preko Vojvodine do trofeja u Doboju

Pedesetdrugo izdanje tradicionalnog turnira u Doboju okončano je pobedom PPD Zagreba nad Vojvodinom 27:19 (13:10) u finalnoj utakmici. Dileme oko pobednika nije bilo – iako sa značajnim kadrovskim problemima, hrvatski šampion bio je za klasu bolji od srpskog i rešio pitanje pobednika sredinom drugog poluvremena kada je stekao dvocifrenu prednost.

Vojvodina se dobro držala u prvih 15 minuta, pre svega zahvaljujući dobroj odbrani, ali je defanziva na drugoj strani, predvođena iskusnim tandemom Musa-Gojun, bila još impresivnija. Kada su se „Plinari“ konačno zagrejali u napadu, počela je da raste i razlika u korist favorita.

Čupić je odveo Zagreb na 7:4, a do poluvremena je razlika narasla na plus četiri. U drugom poluvremenu, tim Ivice Obrvana zaigrao je mnogo bolje, lepršavije i efikasnije, pa nije dugo trebalo da se otpor Novosađana u potpunosti slomi. Raspucani Čupić je na polovini nastavka povisio na 21:12, pet minuta kasnije na 24:14. Momci Borisa Rojevića su do kraja uspeli da ublaže poraz.

Zagrepčani su do finala savladali Koper, Izviđač i Slogu, i napravili dobru uvertitu pred četrtfinalni dvomeč SEHA Gazprom lige sa Vardarom (prva utakmica u četvrtak u Skoplju).

Na turniru je učestvovalo čak šest državnih šampiona, ukupno osam ekipa podeljenih u dve grupe. Vojvodina je napravila sjajan uspeh i najavila još jednu dobru sezonu – u grupi je savladala Tatran Prešov, Borac iz Banjaluke i finski Koks. Srpski šampion već 29. avgusta pred sobom ima prvi veliki izazov – meč sa Kadeten Šafhauzenom u okviru kvalifikacija za grupnu fazu EHF Lige Evrope.

PPD Zagreb: Slavić  8 odbrana + 1 gol, Ivić 2 odbrane; Šipić, Vistorop 1, Ćavar 3(1), Mandić 4, Faljić, Klarica 1, Gojun 1, Srna 1, Musa, Sirotić, Matanović 2, Čupić 8(4), Hrstić 3, Obranović, Leimeter 2, Grahovac

Vojvodina: Aničić, Andrić 7 odbrana; Šijan, Kurteš, Kovačević, Milić 2, Mirković, Pribak, Ocvirk 2, Vukovljak 1, Žmavc 3, Milenković 1, Rađenović 2, Ratković 2, Tomić, Nikolić 5, Kljajić 1, Šotić