Prekid decenijske dominacije, za spas sezone: Visla nadigrala Kielce u finalu Kupa Poljske! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Prekid decenijske dominacije, za spas sezone: Visla nadigrala Kielce u finalu Kupa Poljske!

Nisu ispunili cilj u domaćem šampionatu i Ligi Evrope, ali su ipak završili sezonu slavodobitno – u finalu Kupa Poljske odigranom u Tarnovu, Visla Plock savladala je arhirivala Lomza Vive Kielce 34:27 (17:13), osvojivši ovo takmičenje 11. put, a prvi još od 2008. godine.

Visla nije osvojila nijedan trofej još od 2011. godine, kada je počela decenijska dominacija Vive Kielcea, ogledana u čak 21. uzastopnom naslovu kada su domaća takmičenja u pitanju (prvenstvo i Kup). Šta više, do današnjeg finala u Tarnovu, nisu uspeli da savladaju tim Talanta Dujšebaeva od oktobra 2019.

Blizu je bio sastav Ćavija Sabatea i nedavno u odlučujućem meču prvenstva, kada je prokockao pet razlike u drugom poluvremenu i ostao bez šampionske titule. Takav ishod je poremetio poljski tim na fajnal-foru Lige Evrope, gde je osvojio treće mesto (ubedljiv poraz od Benfike u polufinalu pa pobeda nad Nexeom), ali su plavo-beli smogli snage da rutinski savladaju polufinalistu Lige šampiona, najubedljivije od 2012. godine.

Prilično neočekivano, centralna figura finala bio je golman Kristian Vitkovski. Najefikasniji u pobedničkim redovima bili su Lovre Mihić, Kosorotov i Serdio sa po šest golova, dva više od Site. Po tri su dali Dašek i Žitnjikov.

U timu Lomza Vive Kielcea, prednjačio je Morito sa sedam pogodaka, pet je dao Turna, a po četiri Karačić, Šićko i Aleks Dujšebaev.