Prekinut crni niz: Kil teškom mukom slomio Bergišer, Landin spasao bodove! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Prekinut crni niz: Kil teškom mukom slomio Bergišer, Landin spasao bodove!

Prekinut crni niz: Kil teškom mukom slomio Bergišer, Landin spasao bodove!

Istorijski crni niz od četiri uzastopna Bundesligaška meča bez trijumfa, Kil je prekinuo tesnom pobedom nad Bergišerom kod kuće – 24:23 (15:12).

Sve je mirisalo na to da će „Zebre“ rutinski opravdati ulogu favorita, naročito nakon vođstva od 22:15 sredinom drugog dela, ali su žilavi gosti uspeli da se vrate u igru.

Učinili su to najpre serijom 5:0, a nedugo zatim prišli su na gol zaostatka, 23:22.  Duvnjak je u 54. minutu povisio na 24:22, ali je tek tada usledila drama.

Dva minuta pre kraja, Gutbrod  vraća deficit na minimum, ali je isti igrač postao i tragičar, jer je njegov šut za remi, deset sekundi pre kraja, na sjajan način zaustavio Niklas Landin.

Erlangen je slavio na gostovanju Balingenu 23:25 (11:15), uz devet odbrana Klemena Ferlina i jedan pogodak Patrika Lebana. U poraženom taboru, šest puta je pogodio Vladan Lipovina.

Lajpcig je pred svojim navijačima savladao Hanover 32:25 (15:12). Lovro Jotić je doprineo sa dva pogotka, Šime Ivić jednim. Kod gostiju, pet odbrana Urbana Lesjaka, četiri gola Brozovića, tri Kuzmanovskog, dva Cehtea i jedan Martinovića.

17.HBW Balingen-Weilstetten10208246:2934

18.Minden10109243:2942