Preokret PSŽ-a u Portu, Meškov prokockao pobedu u Flensburgu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Preokret PSŽ-a u Portu, Meškov prokockao pobedu u Flensburgu!

Preokret PSŽ-a u Portu, Meškov prokockao pobedu u Flensburgu!

Ekipa Pari Sen Žermena ostvarila je izuzetno važnu pobedu u okviru 7. kola EHF Lige šampiona na gostovanju Portu – 31:34 (16:12). Francuski šampion je furiznom igrom u drugom poluvremenu nadoknadio mnoge propuste iz prvog dela, i slavio tek drugu pobedu, uz tri poraza.

Nije delovalo da će tako biti u prvom poluvremenu, čijim tokom je Porto u potpunosti dominirao. Plavo-beli su odigrali možda i najkvalitetnijih 30 minuta u istoriji kluba, o čemu svedoče ubedljivi statistički podaci – svega 12 primljenih golova od najskuplje napadačke postave na svetu, i čak 12 različitih strelaca u tom periodu, među kojima se našao i golman Kintana, koji je dva puta pogodio protivničku mrežu.

Međutim, to nije bilo dovoljno da se sruše „Sveci“, iako je početkom nastavka Magaljaeš povisio na 17:12. Odbrana gostiju je zaigrala nemerljivo angažovanije, Hansen i drugovi su se razigrali, pa je zaostatak jako brzo anuliran. Porto je ušao u protivnilku mašinu, igra se znatno ubrzala, a rezultat u potpunosti promenuio. Tim Raula Gonzalesa se nije zaustavljao, poveo je sa plus tri i mirno priveo utakmicu kraju.

Porto – PSG 31-34 (16-12)

Porto : Diogo Silva 4, Diogo Branquinho 4, Andre Gomes 3, Miguel Martins 3, Ivan Sliskovic 3, Victor Iturriza 3, Fabio Magalhaes 2, Leonel Fernandes 2, Antonio Areia 2, Rui Silva 2, Alfredo Quintana 2, Daymaro Salina 1.

PSG : Mikkel Hansen 9, Luka Karabatic 6, Benoit Kounkoud 4, Dylan Nahi 4, Nedim Remili 3, Mathieu Grebille 2, Henrik Toft 2, Elohim Prandi 2, Vincent Gerard 1, Ferran Sole 1.

Meškov Brest je uspeo da iznenadi Flensburg u gostima osvojivši bod, 29:29 (13:11), i još jednom nagovesti da će konačno biti ozbiljnije involviran u kreiranje sudbine ove edicije elitnog takmičenja. Ipak, beloruski šampion ne može u potpunosti biti zadovoljan jer je u samoj završnici propustio ogromnu priliku da osvoji čitav plen.

Pri vođstvu svog tima 29:28, na 12 sekundi do kraja, Maksim Baranov je propustio priliku da iz sedmerca zapečati sudbinu Flensburga, što je Franc Semper umeo da kazni i donese bod nemačkom viceprvaka u poslednjim trenucima. Sjajno partije odigrali suBiH reprezentativci Marko Panić (7) i Vladimir Vranješ (4).

Flensburg-H – Meshkov Brest 29-29 (13-11)

Flensburg-H: Gøran Søgard 7, Marius Steinhauser 7, Franz Semper 6, Magnus Joendal 5, Mads Mensah 3, Domen Sikosek 1.

Meshkov Brest: Maksim Baranau 7, Marko Panic 7, Viachaslau Shumak 4, Vladimir Vranjes 4, Alexander Shkurinskiy 3, Mikita Paczkowski 3, Andrei Yurynok 1.

Nakon šest odigranih utakmica, Flensburg je drugi u grupi sa devet bodova, a Meškov Brest treći sa sedam.