PROBUDILI SE: Vesprem odneo bodove iz Kila! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa PROBUDILI SE: Vesprem odneo bodove iz Kila!

PROBUDILI SE: Vesprem odneo bodove iz Kila!

Vesprem se vratio u život pobedom nad Kilom na obali Baltika 27:25 (15:15). U nedelji posle poraza od Barselone u Mađarskoj se više komentarisala želja navijača da španskom treneru Ćaviju Sabateu vide leđa, ali je velika doza optimizma stigla večeras, kada je nekadašnji kapiten reprezentacije Srbije, Momir Ilić, golom tri sekunde pre kraja utišao halu kluba u čijem je dresu osvojio dva pehara EHF Lige šampiona!

Poveo je Kil 5:1, ali se mađarski tim vratio u egal do kraja prvog dela i na početku drugog poluvremena otišao na 18:15. Poslednje izjednačenje viđeno je u 42. minutu, kada je Nikola Bilik poravnao na 21:21. Isti igrač je smanjio na 25:26 na samo 20 sekundi pre kraja, ali to je bilo sve od Kila…

THW Kiel – Telekom Veszprem 25:27 (15:15)