Raduju se Srbi: Tuluz i Šartr u polufinalu Kupa Francuske - nepogrešivi Nemanja Ilić! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Raduju se Srbi: Tuluz i Šartr u polufinalu Kupa Francuske – nepogrešivi Nemanja Ilić!

Prvi polufinalisti Kupa Francuske su Tuluz i Šartr. Tim Danijela Anđelkovića savladao je San Rafael 36:32 (17:18). Domaćin je do cilja stigao sjajnom igrom u drugom poluvremenu, na krilima nepogrešivog Nemanje Ilića, koji je šutirao 8/8 (3/3 sa 7m). Pratili su ga Fojčman i Marmie sa po šest pogodaka, dok se Borzaš nije upisao u strelce (Sokolić nije igrao).

Među četiri najbolje ekipe u ovom takmičenju ponovo se našao Šartr srpskog selektora Tonije Đerone, zahvaljujući pobedi nad Šamberijem 26:25 (16:16). Domaćin se u finišu odvojio na plus tri, a gosti su u poslednjem minutu samo ublažili poraz. Za više od toga nije bilo vremena, jer su poslednji gol na meču postigli par sekundi pre kraja.

Šartr je ovakav uspeh napravio i pre dve sezone, kada završni turnir Kupa nije odigran zbog koronavirusa.

Vanja Ilić nije nastupio za pobednički sastav, a Đorđe Đekić je doprineo sa dva gola. Nebojša Grahovac upisao je jednu odbranu, a briljirao je Žulijen Meje sa 16. Na drugoj strani, Sebastijan Skube dao je četiri gola. Nije Šamberiju pomoglo ni čak 18 intervencija Nikole Portnera.

Preostala dva četvrtfinala na programu su u četvrtak. Sastaju se Nant-Eks (20.30) i PSŽ-Monpelje (21.10).