RAZBIJEN MALER: Flensburgu Kup posle sedmeraca! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa RAZBIJEN MALER: Flensburgu Kup posle sedmeraca!

RAZBIJEN MALER: Flensburgu Kup posle sedmeraca!

Spektakularno finale Kupa nemačke između Flensburga i Magdeburga, pripalo je prvopomenutom timu nakon izvođenja sedmeraca, 32:31 (27:27, 24:24, 11:11).

Strahovita odbrana Flensburga potpuno je onemoćala napad rivala. Zona 6-0 koja se transformisala u duboku 3-3, često nije dozvoljavala ni šuta ga golu, što je rezultiralo samo jednim pogotkom Magdeburga u prvih 11 minuta, dok je na drugoj strani lopta pet puta završila u mreži Grina.

Rani zaostatak od četiri gola, pretio je da bude početak kraja  finala, kada su Svensonovi momci konačno „ušli“ u meč. Napad je dobio tečnost i brzinu, a odbrana čvrstinu, pa je rezultat ubrzo glasio 7:7. Kaufmanoi projektili odvojili su Flensburg na 9:7 i 11:9, ali su se Veber, Natek i Jurecki pobrinuli da se na odmor ode sa nerešenim rezultatom, 11:11.

Sa par vrhunskih intervencija u nizu, Grin je omogućio Magdeburgu da povede sa 13:11, ali j Flensburg uzvratio i izjednačio na 14.14, zahaljujući odbranjenom sedmercu melera i prvom golu Zakariasona, koji je obavljao najveći posao u odbrani. Natek je bez greške koristio odlična zabadanja Bezjaka, a slovenačkom tandemu je na drugoj strani parirao, ovog vikenda sjajni Johan Jakobsen. Igru gol za gol prekida kontra napad Lasea Svan Hansena, za novi preokret u 44. minutu, a raspoloženi Kaufman je produžio seriju na 3:0 – 18:16 za Flensburg.

Magdeburg je uzvratio istom merom. Jurecki, Bageršted i van Orfen vraćaju prednost na njihovu stranu – 20:19 u 49. minutu. Ni tajm – aut Vranješa nije zaustavio posrtanje. Sjajna odbrana četvrtog tima Bundeslige odvojila je Flensburg od gola do 54. minuta, kada je Egert smanjio na 21:20, realizovavši sedmerac.

Posle par proputenih napada na obe strane, isti igrač na volšeban način vara Kvešteda za 21:21. Zakariasen biva isključen posle duela za Bezjakom, a Muše pogađa za 22:21, ali mogesen uzvraća sa igračem manje za novo izjednačenje. Kada je Natek pogodio za 23:22, na semaforu je pisalo 58:06. Hrabrim prodorom,Gotfridson je izboro novi sedmerac, koji je Egert pretvorio u još jedan egal, sa kojim se ušlo u poslednji minut.

35 sekundi pre kraja, Muše pogađa sa bekovske pozicije i obezbeđuje svom timu makar produžetke. Za dodatnih 10 minuta, pobrinuo se Andreas Egert. Krenuo je Vranješ sa sedmoricom u napad, a dobar protok lopte obezbedio je danskom majstoru dovoljno prostora za realizaciju, sedam sekundi pre kraja.

Golmani su vodili glavnu reč u produžtku sve do 64. minuta, kada je Svan Hansen pogodio za 25:24. Taj pogodak se ispostavio kao jedini u prvih pt minuta nastavka.

Posle promene strana, Bezjak uspeva da četvrtim svojim golom poravna na 25:25. Džim Gotfridson je odmah uzvratio za novu prednost Flensburga, ali Egert potom dobija ddvominutnu kaznu nakon starta nad Natekom. Veber to brzo koristi za 26:26. I sa igračem manje, Svan Hansen ostaje sam na desnom krilu, ali Kvešted mu brani zicer. Uz uno sreće, Has to uspeva da kazne i donese Magdeburgu 27:26, na ulasku u poslednji minut.  Zakariasen pogađa sa pozicije pivotmena za 27:27, ostaviviši rivalu 30 sekundi za realizaciju, ali Magdeburg nije uspeo ni da uputi udarac ka golu Matijasa Andersona. To je značilo da će pobednika nemačkog Kupa odlučiti sedmerci.

Već prvi sedmerac nije realizovan. Meler brani udarac Roberta Vebera, a Egert uspeva da nadmudri Kvešteda. U drugoj seriji, sigurni su bili Rojevski i Svan Hansen, pa je prednost ostala na strani Flensburga.

Mihael Has vara Andersona, ali El Ahmar isto čini protiv Kvešteda. Četvrti seriju sigurno otvara Bezjak, a isto tako zatvara Gotfridson.

Bartoš Jurecki daje još jednu šansu Magdeburgu, a mladi Hampus Vane, koji nije ulazio u igru tokom 70 minuta, pogađa za veliko slavlje igrača i navijača sa severa Nemačke. Mladi Hampus Vane je, podsećanja radi, izveo i poslednji penal u seriji protiv Barselone, u prošlogodišnjem polufinalu Lige šampiona.