GVANGDŽU 2015: Srbija u finalu! - Balkan-Handball.com
Naslovna EvropaReprezentacija GVANGDŽU 2015: Srbija u finalu!

GVANGDŽU 2015: Srbija u finalu!

Veliki uspeh načinili su reprezentativci Srbije na letnjoj Univerzijadi u Gvangžuu, plasiravši se u finale turnira nakon osvajanja prvog mesta u grupi A.

Najlakša utakmica na turniru za srpske rukometaše došla je u najboljem trenutku, pred finale. Nakon što je Južna Koreja savlada Rusiju, jasno je bilo da će Srbija u borbu za zlato, samo je još bilo potrebno da se savlada i nejaka ekipa SAD – 44:24 (17:13).

760060118259-141

Jasno je bilo od početka duela sa rukmetnim amaterima iz Severne Amerike da bodovi pripadaju momcima Saše Markovića, bilo je samo pitanje sa koliko će se golova razlike meč završiti. Na kraju je bilo plus 20,  nakon mnogo ozbiljnijeg pristupa u nastavku utakmice. Na poluvremenu je bilo 17:13, a onda serija od 4:0 početkom drugog dela, nakon čega je prednost konstantno rasla.

Na ovoj utakmici Marković je ukazao priliku igračima koji do sada nisu imali veliku minutažu, odmarao je za susret sa Portugalijom Ilića, Basarića, Meštera i Lojaničića. Svi ostali upisali su se u listu strelaca.

SRBIJA: Ivanišević 5/22 odbrana, Radulović 8/15 odbrana – Ćirić 4, Tomić 8, Milović 3, Spasić 9 (1), Gugleta 4, Topalović 4, Basarić, Ilić , Vujović 3, Mešter , Lojaničić , Damnjanović 2 , Pavlović 4, Mađar 3.

U finalu, Srbija se sastaje sa Portugalijom koja je zvanični svetski i evropski prvak u studentskoj konkurenciji. Meč se igra od 13 časova po srednjeevropskom vremenu, uz direktan prenos na Eurosportu.

Priliku da osvoje medalju imaće i srpske rukometašice, koje su u poslednjoj rundi preliminarne faze savladale Japan sa 29:26. Izabranice Živojina Maksića suprostaviće se Češkoj u borbi za bronzu, koja je na programu u ponedeljak.