SP U19: Slovenija rutinski do bodova; novozelandska haka oduševila varaždinsku publiku - Balkan-Handball.com
Naslovna EvropaReprezentacija SP U19: Slovenija rutinski do bodova; novozelandska haka oduševila varaždinsku publiku

Otvaranje Svjetskog prvenstva slovenskim je reprezentativcima donijelo duel protiv najvećeg autsajdera turnira. Rezultatska napetost gotovo da i nije postojala; izabranici selektora Aleksandra Markla slavili su s visokih 60:11. Većina uzbudljivih momenata viđena je još prije početka utakmice. Novozelanđani su u varaždinskoj areni na opće oduševljenje publike izveli tradicionalnu haku te zaslužili gromoglasni aplauz svih prisutnih.

U debitantskom nastupu na svjetskom prvenstvu u igri su se održali svega pet minuta, tijekom kojih pivotmen John Whittaker postiže oba pogotka za svoju momčad. Slovenski mladići odgovaraju preko raspoloženog desnog krila Kovačevića, koji u svega 10 minuta igre postiže pet pogodaka. Početkom 11. minute susreta (8:2) novozelandski selektor Juranovich prisiljen je pozvati prvu minutu predaha.

Unatoč tome, nastavili su se redati slovenski laki pogodci iz kontri i polukontri. Punih 20 minuta čekao je Novi Zeland na svoj treći pogodak. Preko Bruce-Campbella uspjeli su smanjiti zaostatak na 22:3, ali slavlje nije dugo potrajalo. Slovenija je nastavila u istom, visokom ritmu te povezala još osam pogodaka za konačan rezultat prvog poluvremena 30:3.

U nastavku značajno opuštenije defanzivno izdanje slovenskoga sastava. Pad intenziteta bio je očit već od samog starta, što je omogućilo Novom Zelandu bitno lakši put do pogodaka. Samim time i koliko-toliko pristojno održavanje zaostatka za uvjerljivo superiornijim protivnikom.

Sve do posljednjih 15-ak minuta utakmice, kada tim Haydena Juranovicha više nije imao snage parirati niti bitno opuštenijem suparniku. Redale su se kontre i lopte u mreži vratara Schirnacka. Lijevi krilni Kačičnik uspio je u 58. minuti zaokružiti svoj učinak na 10 pogodaka, a slovenski se stroj zaustavio na konačnih 60:11.

SLOVENIJA: Marušić 7 obrana, Mesarec 7 obrana; Jelen 2, Smolič 1, Korošec 2, Malović 5, Hriberšek 3, Muhič 6, Mlivić 2, Belej 9, Kačičnik 10, Ključanin 2, Omahen 3, Zajc 1, Begić Zbačnik 6, Kovačević 8
Selektor: Aleksander Markl

NOVI ZELAND: Schirnack, Prasad; Pringot H. 1, Clarke, Robertson, Bruce-Campbell 2, Barham, Tsiaprazis, Whittaker 3, Edmonds, Dalwood 1, Kuwasaki 1, Choi, Jarvis, Leaupepe 1, Pringot P. 2
Selektor: Hayden Juranovich

Sedmerci: Slovenija 0/0, Novi Zeland 1/1

Isključenja: Slovenija 10 minuta, Novi Zeland 2 minute

Kretanje rezultata: 2:2 (4’), 5:2 (6’), 8:2 (9’), 11:2 (13’), 16 :2 (17’), 19 :2 (21’), 22:3 (24’), 26:3 (27’), 30:3 (30’) 32:4 (33’), 39:6 (40’), 42:7 (44’), 44:8 (47’) 48:9 (51’), 52:10 (53’), 57:10 (58’), 60:11 (60’)

IGRAČ UTAKMICE: Arijan Kovačević