RUMUNI SLAVE: Metalurgu ponovo koban poslednji minut! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa RUMUNI SLAVE: Metalurgu ponovo koban poslednji minut!

RUMUNI SLAVE: Metalurgu ponovo koban poslednji minut!

Rukometaši skopskog Metalurga i treći meč u nizu u EHF Ligi šampiona izgubili su praktično u poslednjem minutu. Od izabranika Line Červara drugi vikend zaredom bio je bolji rumunski šampion Baja Mare 21:23 (9:13), koji je uprkos brojnim problemima uspeo da odnese čitav plen iz hale „Boris Trajkovski“.

Da su rešeni da dođu do nova dva boda, Rumuni su pokazali već u uvodnih šest-sedam minuta vođstvo 5:1. Nije išla realizacija Božoviću (najefikasniji sa šest pogodaka) i drugovima, ali su borbenošću nadomestili prosečnu partiju, u kojoj su gotovo svih 60 minuta bili u minusu. Veliku nadu navijačima trećeg makedonskog tima dala je serija 4:0, koju je zaključio Matić na početku 56. minuta, a posle koje je Metalurg došao do prvog vođstva – 21:20. Međutim, mreža rumunskog golmana ostala je netaknuta do samog kraja, a tri gola Daniela Dupjačaneca.

U redovima pobednika, Ivan Karačić je dva puta bio precizan, a Uroš Vilovski jednom.

Kadeten je odneo čitav plen iz danskog Skjerna 29:25, dok je dan ranije Motor porazio Elverum 33:30, u kome je Luka Mitrović osam puta bio strelac.

1. Skjern Handbold6402170:154(16)8
1. HC Motor Zaporozhye6402181:174(7)8
3. HCM Baia Mare6321143:141(3)8
4. Kadetten Schaffhausen6213168:172(-4)5
5. HC Metalurg6204113:114(-3)4
6. Elverum Handball Herrer6114160:180(-20)3