Savršeni "Kauboji" ostavili evropskog šampiona u rasulu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Savršeni "Kauboji" ostavili evropskog šampiona u rasulu!

Savršeni "Kauboji" ostavili evropskog šampiona u rasulu!

Šta reći posle svega viđenog u „Koper Boks Areni“. Od kako je Ulrik Vilbek preuzeo mušku reprezentaciju Danske, Skandinavci nisu dobili ovakav čas rukometa od jedne reprezentacije, kao danas od Hrvatske. „Kauboji“ su bili praktično savršeni i pregazili evropskog šampiona 32:21 (14:8).

Sve nije mirisalo na katastrofu Skandinavaca. U 12. minutu, vodili su Danci 6:5, delovalo je da će to biti neizvesna utakmica do samog kraja. A onda je Ivano Balić uštopovao Mikela Hansena. Danci su do kraja poluvremena za 19 minuta postigli samo tri gola. Stao je i Niklas Landin, koji je bio najbolji pojedinac sa dva skinuta sedmerca Ivanu Čupiću i još par „zicera“. Raspucali su se Vuković i Duvnjak, a seriju 5:0, zatvorio je Zlatko Horvat za 14:8, kada je postajlo jasno da „Kauboji“ mogu pregaziti Skandinavce.

Kao i uvek puni samopouzdanja, reklo bi se da su Hansen, Markusen i ostali izašli osokoljeni na početak drugog poluvremena. Da smo bili u krivu, videli smo posle samo dva minuta, kada su Vuković i Vori povisili na 16:9, a Vilbek, besan, odmah zatražio tajm-aut. Šteta što ne znamo danski, bilo je žestoko.

VILBEK NIJE MOGAO DA SPREČI KATASTROFU

No ništa se nije dalo promeniti. Bez ikakve šanse da nadigraju odbranu Hrvatske, bili su evropski šampioni. Hansen uhvaćen od strane Balića, Knudsen na crti nevidljiv od Gojuna i Kopljara, Mogesen bez šuta „spolja“ gubio se u mrljanju i probijanjima. Markusen preslab, a „Kauboji“ dovoljni dugački da ga izblokiraju. Totalna rapsodija sa jedne i raspad koncepcije sa druge strane. U 36. minutu, bilo je 19:10, a pobednik poznat.

Zlatko Horvat je u 47. minutu povisio na +11 – 26:15, a Vuković deset minuta kasnije i gol više – 31:19. Katastrofa Vilbekove čete, bila je potpuna.