SENZACIJA NA SEVERU: PPD Zagreb pokorio Flensburg! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa SENZACIJA NA SEVERU: PPD Zagreb pokorio Flensburg!

SENZACIJA NA SEVERU: PPD Zagreb pokorio Flensburg!

Suprotno svim očekivanjima, rukometaši PPD Zagreba su odigrali jednu od najboljih utakmica ovog kluba u prethodnih nekoliko sezona i, kao apsolutni autsajderi savadali na gostovanju ekipu Flensburga 31:29 (16:16). U drugom kolu grupe B EHF Lige šampiona, hrvatski šampion se na fascinantan način iskupio za startni poraz pred svojim navijčima od Pik Segeda, savladavši moćnog rivala koji je u prvoj rundi savladao Nant u Francuskoj.

Rukometni čas Lina Červara Maiku Makuli i Flensburgu – to je prva konstatacija koja se nameće nakon velemajstorske šahovske partije koju je „Mago di Umago“ odigrao pod svodovima „Flens arene“. Čitavim tokom meča gostujući tim je bio bolji protivnik, izuzimajući finiš prvog ploluvremena, kada je domaćin došao do svojih minuta i izjednačenja.

Svestan da bi kola još brže mogla krenuti nizbrdo, Červar se početkom nastavka odlučio za napad 7 na 6, koji su njegovi puleni savršeno sprovodili u delo. Novajlija na poziciji srednjeg beka, Arber Kerimi, predvodio je atake sa veštačkim viškom kao da ima na stotine vrhunskih utakmica Lige šampiona u nogama i rukama, a Mandić i Horvat na krilima su nemilosrdno koristili prilike koje su im saigrači pripremali – zajedno su postigli 14 golova uz samo dva promašaja.

-ZAGREB JE PRVI PUT U ISTORIJI SAVLADAO FLENSBURG U GOSTIMA

-BRAĆA BLIZANCI – BENJAMIN (FLENSBURG) I SENJAMIN (PPD ZAGREB) BURIĆ NAŠLI SU SE NA SUPROTNIM STRANAMA

-SERIJOM 4:0 NA STARTU MEČA GOSTI STIČU PRVU OZBILJNIJU PREDNOST

-MAESTRALNA POSTAVKA ČERVARA I IGRA ZAGREPČANA U NAPADU 7:6 TOKOM DRUGOG POLUVREMENA DONELA TRIJUMF GOSTIMA

-GOSTUJUČA KRILA KOMBINOVANO POSTIGLA 14 GOLOVA UZ SAMO 2 PROMAŠAJA

Nagoveštaj velikog iznenađenja ponuđen je u ranoj fazi, kada je Zagrebački tim iskoristio seriju promašaja rivala i serijom 4:0 poveo sa 9:5. Ulazak Bergeruda umesto Burića pokrenuo je nemačkog prvaka, koji je do odlaska na odmor ipak uspeo da izjednači, ali je na odmoru Červar pripremio iznenađenje za favorizovanog protivnika, a to iznenađenje su njegovi momci pretvorili  šah-mat, odigravši besprekorno disciplinovano i pametno u napadu.

PPD Zagreb se, kao u prvom, odvojio početkm nastavka i u drugom poluvremenu, serijom 3:0. Flensburg nije uspevao da se približi na manje od dva gola zaostatka, a gosti su do maksimalnog preimućstva stigli u 50. minutu – 28:23.

Nakon dve greške u izgledim kontra napadima gostiju, domaćin je uspeo još jednom da zapreti, ali je tim iz Hrvatske ostao pribran i odbio taj poslednji nalet, tako da nije bilo drame u finišu.

Uz pomenute Mandića (8) i Horvata(6), svoje veče imao je i desni bek Ivan Sršen, koji je šutirao 7/8. Velikoj pobedi, golman Urh Kastelic doprineo je sa 10 intervencija Na drugoj strani, Lase Svan Hansen je postigao sedam golova bez promašaja, a pratio ga je Red sa četiri.