Serija 7:0 slomila Angolu - Crnogorke u četvrtfinalu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Serija 7:0 slomila Angolu – Crnogorke u četvrtfinalu!

Serija 7:0 slomila Angolu – Crnogorke u četvrtfinalu!

Serijom 7:0 sredinom drugog poluvremena, reprezentacija Crne Gore slomila je šampiona Afrike, Angolu 30:25 (14:13) u trećem kolu i izborila plasman u četvrtfinale Olimpijskog turnira u Londonu! Dosta nervozno su Crnogorke ušle u meč koji je odlučivao o plasmanu u TOP 8, budući da su i Rusija, i Hrvatska već savladale Afrikanke. Angolke su imale i prednost od +3 10:7 u 20. minutu, ali se do kraja poluvremena četa Dragana Adžića konsolidovala i tek sa golom minusa otišla u svlačionicu – 13:14.

Ključni period meča, bio je između 38. i 48. minuta, kada su Crnogorke napravile seriju 7:0 i sa 16:17 otišle na nedostižnih 23:17. Razbranila se Marina Vukčević (9 odbrana – 33%), Bojana Popović (6/12), posle serije promašaja u prvom poluvremenu, preuzela je odgovornost i sa par golova i hladnokrvnih asistencija umnogome doprinela da Crna Gora furiozno preokrene meč na svoju vodenicu. Sa desnog krila, bile su sjajne Radičević (5) i Miljanić (4), a sa druge strane, Maja Savić (4/6) je „mašila“ samo iz kontre.

Vratile su se Afrikanke na 23:20, ali je Adžić tajm-autom vratio mirnoću svojoj ekipi. Posle pauze zbog povrede Milene Knežević, koja je na nosilima izneta iz „Koper Boks Arene“, Katarina Bulatović (6/11) je sa dva gola „smirila“ borbene Angolke. Na kraju slavlje koje znači četvrtfinale, potpuno zasluženo.