SMEŠI SE VISLA: Odlični Vardar osvojio Segedin! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa SMEŠI SE VISLA: Odlični Vardar osvojio Segedin!

SMEŠI SE VISLA: Odlični Vardar osvojio Segedin!

Smeši se repriza osmine finala EHF Lige šampiona iz prošle sezone kada su se sastali Vardar i poljska Visla Plock! Upravo su takvu završnicu kreirali izabranici Raula Gonzalesa odličnom partijom u Segedinu, gde domaći PIK nije bio na nivou neophodnom da bi se zaustavio makedonski šampion – 31:29 (13:14). Vardaru će, kako stvari stoje, za treće mesto biti potrebna pobeda nad Monpeljeom u poslednjem kolu u „Jane Sandanski“, dok će u tom slučaju Rajn Nekar Leven morati da pobedi u Barseloni kako ne bi pao ispod makedonskog sastava.

Poveo je PIK Seged 4:2 do sedmog minuta, ali osim minimalne prednosti na poluvremenu, mađarski šampion nije pružio ništa više do kraja duela. Nastavak igre u potpunosti je pripao gostima, koji su bili predvođeni sjajnim levorukim španskim dvojcem Makeda (8) – Dušebajev (5), serijom 4:0 preokrenuli stvari u svoju korist – 17:14. Do 47. minuta, dominacija Vardara je nastavljena (25:19), kada je postalo jasno da domaćinu nema povratka u meč…

Strahinja Milić je bio odličan sa 13 odbrana u dresu Vardara.

Najefikasniji kod PIK Segeda bili su Bombač sa sedam i Ančin sa šest pogodaka.

Vive Tauron Kielce je pobedilo u Monpeljeu 32:27.

1. FC Barcelona Lassa131012397:352(45)21
2. KS Vive Tauron Kielce13832398:373(25)19
3. HC Vardar13804349:332(17)16
3. Rhein-Neckar Löwen12714325:307(18)15
5. MOL-Pick Szeged13705351:318(33)15
6. Montpellier HB13319346:379(-33)7
7. IFK Kristianstad132110379:416(-37)5