SP KADETA: Argentinci tek jači trening Slovenije - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa SP KADETA: Argentinci tek jači trening Slovenije

SP KADETA: Argentinci tek jači trening Slovenije

Gauchosi su bili druga ekipa koja se pokušala suprotstaviti slovenskim kadetima, ali baš kao i Tunižanima to im nije pošlo za rukom. Otvorili su Slovenci meč kvalitetnom obranom i s dva brza pogotka Marguča osigurali početnu prednost. Činilo se da će u takvom ritmu meč vrlo brzo postati ‘jednosmjerna ulica’, ali umjesto toga si je tim selektora Klemenčiča još odlučio još jednom malo zakomplicirati situaciju. Nekoliko tehničkih pogrešaka primoralo je slovenskog stratega na minutu predaha već u 11. minuti utakmice, iako je rezultat i tada bio relativno povoljnih 6:4.

Urodilo je to plodom, obrana je postepeno postajala još čvršća te je prednost u 22. minuti već bila podosta ugodnijih 11:5. Približila se još jednom Argentina preko Fischera i Cuella na -4, ali to je bilo sve od njih. Već do poluvremena Slovenija vraća prednost na 14:8.

U drugom su poluvremenu argentinski problemi bivali sve veći; nije bilo dovoljno snage da bi se ispratio tempo protivnika. Najbolje je to koristio Nejc Planinc te sa svoja četiri pogotka do 42. minute svojoj ekipi po prvi puta osigurao dvocifrenu prednost (10:20). Giovanola je netom kasnije svoj tim posljednji puta u utakmici vratio na jednoznamenkasti zaostatak da bi Kastelic s nekoliko obrana započeo gradnju nove serije 4:0 koju je sam i okončao (47′) pogotkom preko cijelog terena.  Sama završnica susreta odigrana je u nešto blažem tempu, a Sloveniji je pripala još jedna uvjerljiva pobjeda konačnim rezultatom 29:15.

ARGENTINA U19 – SLOVENIJA U19 15:29  (08:14)
Gledalaca: 100
Isključenja: Argentina U19 10 minuta (Moyano A. x2, Cantore, Gimenez, Fischer) + izravna diskvalifikacija Moyano L., Slovenija U19 6 minuta (Moljk, Vlah, Kocbek)
Sedmerci: Argentina U19 0/3, Slovenija U19 2/4

ARGENTINA U19: Forlino 7 obrana, Krimer 1 obrana; Cargnel, Moyano A. 6, Bono 1, Cantore, Werner, Gimenez, Saud Sulak 1, Bustamante, Cuello 2, Giovagnola 1, Moyano L., Capurro 1, Fischer 3, Vidal

SLOVENIJA U19: Kastelic 14+3 obrana, 1 pogodak; Moljk 1, Stojnić 1, Kavčič 2, Vlah 2, Kocbek 1, Janc 1, Krečič 1, Prevolnik 1, Kotar, Malus 2, Sokolič 7, Planinc 5, Marguč 4, Cvetko

SEMAFOR: 0:4 (4′), 3:5 (8′), 4:6 (11′), 5:8 (17′), 5:11 (22′), 7:11 (25′), 8:14 (30′), 8:17 (34′), 10:18 (39′), 11:20 (42′), 11:24 (47′), 12:26 (53′), 13:28 (57′), 15:29 (60′)

IGRAČ UTAKMICE:Tilen Sokolič

Blaž Janc, desni bek:

Ovakve utakmice su najteže jer znaš da ćeš pobijediti na kraju, a moraš da igraš ozbiljno, 100% jer ako ne igraš dođe do neke povrede ili sličnog. Obrana je bila dobra, u napadu smo promašili puno zicera, ali bit će to bolje.
Brazil će sigurno biti najteži protivnik do sada. Nemamo puno vremena za spremiti se, ali mislim da uz jaku obranu neće biti velikih problema.