SP KADETA: Danci 'zaledili' Hrvate na -10 - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa SP KADETA: Danci ‘zaledili’ Hrvate na -10

SP KADETA: Danci ‘zaledili’ Hrvate na -10

Startom iz noćne more hrvatski su si reprezentativci dodatno smanjili izglede za prolaskom u osminu finala. Dvije tehničke pogreške te promašen zicer i sedmerac bili su dovoljni da Danci uz kvlaitetnu realizaciju već nakon nešto više od pet minuta igre povedu sa 3:0 i prisile hrvatskog izbornika na minutu predaha. Pokušalo se potom u napadu sa sedmoricom igrača, ali ritam je ostao podjednak: tehnička pogreška i dvije fantastične obrane danskog vratara Gadea – dovoljno za njih da se odvoje na 5:0.

Tek nakon 10 minuta igre Hrvati prvi puta paraju dansku mrežu. Iz kontre preko Martinovića, najmlađeg u ekipi, a danas ujedno i ponajboljeg u svojim redovima. Prvi pogodak na postavljenu zonu uslijedio je nešto kasnije, u 13. minuti susreta. Neće je Hrvati pamtiti po dobru jer na njenom samom isteku prvi srednji bek Medić zarađuje direktnu diskvalifikaciju. Unatoč tome, napad je ostao na solidnoj razini, ali popustila je obrana. Moller ju je ‘torpedirao’ sa četiri pogotka u periodu 22-27. minuta, Holm i A. Nielsen su se pridodali kako bi svojoj ekipi pri odlasku na odmor osigurali prednost od 15:9.

U nastavku potpuni raspad utakmice. Danci su do 45. minute susreta uspjeli kreirati još dvije serije po 3:0 i odvojiti se na rekordnih 26:14. Pao je nakon toga intenzitet obrane na obje strane, igralo se bitno opuštenije. Bilo je prilike i za igrače koji dosad nisu upisali mnogo minuta. Međi takvim igračima sa četiri su pogotka u hrvatskim redovima prednjačili Vrdoljak i Jelinić. Ali niti to nije bilo dovoljno kako bi Hrvatska ostala na jednoznamenkastom porazu. Šipić je svojim trećim pogotkom postavio konačnih 37:27.
DANSKAU19 – HRVATSKA U19 37:27  (15:09)
Gledalaca: 150
Isključenja: Danska U1910 minuta (Krabbe, Rosendahl x2, A. Nielsen x2), Hrvatska U1914 minuta (Zobec, Mandić, Jelinić x2, Babić x2, Vrdoljak) + direktna diskvalifikacija Medić
Sedmerci: Danska U192/2, Hrvatska U194/6

DANSKA U19: Nielsen E. 6 obrana, Gade 6 obrana; Aaquist 2, Sass 2, Krabbe 2, Andersen 6, Norager 5, Laeso, Bitsch 1, Rosendahl 2, Nielsen A. 2, Nikolajsen 1, Holm Haack 4, Toft Hansen, Bentsen, Moller 10

HRVATSKA U19: Stojanović1 obrana, Špikić2 obrane, Jović 2 obrane; Martinović7, Jurakić, Zobec 2, Mandić1, Markušić 1, Jelinić 4, Medić, Severec 1, Šipić 3, Obranović 1, Babić3, Vrdoljak 4, Petrov   izbornik: Hrvoje Horvat

SEMAFOR:5:0 (9′), 6:2 (13′), 8:4 (17′), 10:6 (25′), 12:8 (26′), 15:9 (30′), 17:9 (32′), 18:12 (36′), 21:12 (38′), 23:14 (41′), 26:14 (43′), 27:17 (46′), 29:19 (50′), 31:22 (53′), 33:25 (56′), 36:25 (59′), 37:27 (60′)

IGRAČ UTAKMICE:Lasse Moller

Hrvoje Horvat, izbornik:

Žao mi je što smo nervozno otvorili utakmicu. Znali smo da nam ona puno znači, ali nema tu opravdanja da promašimo toliko zicera u otvaranju. Kada se Danska odvojila, rutinski su priveli utakmicu kraju čvrstom obranom i kvalitetnim golmanima. Jednostavno nam nisu ostavljali ni malo šansi.

Ivan Martinović, desni bek/krilo:

Meni je žao što nismo imali puno šanse. Otvorili smo slabo, nismo ništa zabili u prvih 10 minuta, danski golmani su dobro branili. Borili smo se, vidio sam da se momčad borila do kraja, ali jednostavno nas nije išlo. Obrana nam je falila, u drugom poluvremenu pogotovo, ali ide se dalje. Glavu gore!