SP KADETA: Slovenija rutinirano i protiv panameričkog prvaka - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa SP KADETA: Slovenija rutinirano i protiv panameričkog prvaka

SP KADETA: Slovenija rutinirano i protiv panameričkog prvaka

Što je ozbiljniji protivnik, to je i slovenska igra na kadetskom SP-u kvalitetnija. Osjetili su to danas Brazilci, panamerički prvaci u ovo muzrastu, koji se nisu uspjeli niti približiti pobjedi. Janc je očito riješio pitanje motivacije na koje se malo požalio poslije duela s Argentinom pa je u prve tri minute isto toliko puta zatresao protivničku mrežu. Brazilci su također tri puta uzvratili preko svojeg ponajboljeg igrača, lijevog beka Lemosa, koji je u sedmoj minuti izjednačio rezultat na 4:4. Bio je to ujedno i posljednji trenutak u kojem se Brazil mogao nadati pozitivnom rezultatu.

Slovenci su potom podigli obranu, odigrali još inteligentnije, te u narednih 10 minuta kreirali seriju 9:2. Svoju su prednost održavali bez problema; i dalje je Janc bio enigma brazilske obrane te im već do poluvremena postigao devet pogodaka. Ostatak ekipe ga je odlično ispratio pa je prednost već do poluvremena iznosila 22:13. Mogla je biti i dvocifrena da se vrataru Kastelicu nekoliko lopti nije nesretno odbilo u mrežu.

Ono što Sloveniji nije pošlo za rukom u prvom dijelu, pošlo je na samom početku nastavka – preko pivota Stojnića prvi su puta poveli sa 10 pogodaka. Uzvratili su panamerički prvaci preko Pacheca i Baptiste, ali netom kasnije Janc svojim 10. pogotkom na utakmici te Sokolić donose svojem timu novu dvocifrenu prednost.

Zahvaljujući vrlo kvalitetno odrađenih prvih 40-ak minuta, opet je selektor Klemenčič imao ‘luksuz’ nešto veće raspodjele minutaže među svojim igračima. Prve je minute na ovom prvenstvu (i prvu obranu) upisao vratar Leben; priliku su više-manje iskoristili i njegovi suigrači. Zaštekala je igra tek u posljednje četiri minute duela, što je Brazilcima pomoglo u kreiranju serije 4:0 i smanjivanju zaostatka na konačnih 34:27.
SLOVENIJA U19 – BRAZIL U19 34:27  (22:13)
Gledalaca: 200
Isključenja: Slovenija U19 8 minuta (Stojnić x2, Kocbek, Kotar), Brazil U19 6 minuta (Lemox x2, Solenta)
Sedmerci: Slovenija U19 5/6, Brazil U19 0/1

SLOVENIJA U19: Kastelic10 obrana, Leben 1 obrana; Moljk2, Stojnič 1, Kavčič1, Vlah 2, Kocbek, Janc11, Krečič, Prevolnik, Kotar4, Malus4, Sokolič4, Planinc 2, Marguč3, Cvetko

BRAZIL U19: Colodeti 1 obrana, Rosa 4 obrane; Silveira 1, Amorim 3, Baptista 2, Gondim 1, Pacheco 7, Jung 2, Santos 2, Lemos 5, Silva 2, Solenta 1, Fereira 1

SEMAFOR: 2:2 (2′), 4:3 (5′), 7:4 (9′), 10:5 (13′), 13:6 (17′), 16:8 (20′), 18:10 (23′), 20:11 (26′), 22:13 (30′), 23:15 (34′), 25:16 (42′), 28:17 (47′), 30:19 (52′), 33:22 (56′), 33:26 (59′), 34:27 (60′)

IGRAČ UTAKMICE:Blaž Janc

Gal Marguč, desno krilo:

Bila je prva malo teža utakmica, ali odigrali smo najbolje do sada. Mislim da smo imali pravi pristup; možda na kraju obrana još može biti bolja.

Japanci su hitri, mali, brzi, ali mislim da ćemo odigrati i to kako trebamo pa onda Francuzi za kraj.