SP KADETA: Srbija ubedljivo poražena od Švedske - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa SP KADETA: Srbija ubedljivo poražena od Švedske

SP KADETA: Srbija ubedljivo poražena od Švedske

Kadetska reprezentacija Srbije (1996) poražena je na startu Svetskog prvenstva u Ekaterinburgu. Od izabranika Nikole Markovića bolji su bili vršnjaci iz Švedske 34:24 (14:10).

Osim početnog vođstva od 2:1, srpski kadeti sbili sui u podređenom položaju u odnosu na rivala. Poslednje izjednačenje viđeno je posle tajm-auta Nikole Markovića u osmom minutu (4:4).
Od tog trenutka, Šveđani su preuzeli kontrolu nad utakmicom i na kraju ubedljivo slavili. Presudna je bila serija 5:0, kada su Skandinavci od 8:6 poveli sa nedostižnih 13:6. Srbija je uzvratila sa 4:1 i do poluvremena smanjila na podnošljivijih 14:10, ali nije uspela da u isto ritmu nastavi u drugom poluvremenu. Odbrana je potpuno popustila, u merija da je u 45. minutu na semaforu pisalo 24:14.

SRBIJA

Milosavljev 9 odb, Jurakić 3 odb – Rakocija 4, Radovanović 1, Stojanović, Jovanović 4, Damjanović, Gačević, Kljajić 3, Potpara 2, Arsenić 2, Kurteš 3. Kilibarda, Ranisavljević 2, Ratković 1, Milićević 2,

ŠVEDSKA

Landin 4 odb, Bjorkman 13 odb – Melegard 6, Bredolo 2, Paradis 1, Sjobrinik 4, Kosmo 1, Anderson 2, Hanson 1, Bogojević 5, Edvardson 3, Boson, L. Hanson, Klar 5, Halbak 3, Sandel 1

U preostala dva meča grupe A, Koreja je savladala Čile 31:23, dok je Mađarska bila bolja od Poljske 35:26.