SP(U21): Makedonci bez daha za jači otpor šampionu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa SP(U21): Makedonci bez daha za jači otpor šampionu

SP(U21): Makedonci bez daha za jači otpor šampionu

Juniorska reprezentacija Makedonije zaustavljena je u četvrtfinalu Svetskog prvenstva u Alžiru. Branilac titule Francuska bio je prevelik zalogaj za momke Ilije Temelkovskog – 33:17 (14:9).

Jedina balkanska selekcija u četvrtfinalu takmičenja napravila je veliki uspeh plasmanom među osam najboljih. Samo 20-ak sati nakon istorijske pobede protiv Alžira, Makedonija nije uspela da se oporavi i ozbiljnije parira aktuelnom prvaku duže od 15-ak minuta.

Neizvesno je bilo do rezultata 6:5, kada se razbranio golman Mejer, što su njegovi saigrači u polju iskoristili da do poluvremena povise na 14:9.

Poslednji dobar interval Makedonija je imala početkom nastavka, kada je smanjila na 16:13, ali je tada usledila potpuna dominacija „Trikolora“, čija je prednost rasla iz minuta u minut.

Filip Taleski je postigao četiri gola za poražen sastav, jedan više od Kuzmanovskog, Lazarevskog i Velkovskog. Kod pobednika, istakli su se Mokua i Melvin Ričardson sa po pet golova.

Francuzi će u polufinalu igrati protiv boljeg iz meča Danska – Rusija. Poznat je još jedan polufinalista – to je selekcija Nemačke, koja je rutinski opravdala ulogu favorita protiv Tunisa trijumfom od 27:21.  Njihov rival će biti Španija ili Mađarska.