Srbija do prve pobede u Londonu - Stanić "maltretirao" Korejance! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Srbija do prve pobede u Londonu – Stanić "maltretirao" Korejance!

Srbija do prve pobede u Londonu – Stanić "maltretirao" Korejance!

Reprezentacija Srbije, ostvarila je prvu pobedu na Olimpijskom turniru u Londonu. U četvrtom kolu, „Orlovi“ su bili bolji od Koreje 28:22 (12:10). Slično prethodnim mečevima na Olimpijskim Igrama, Korejanci su se pokazali kao „tvrd orah“ za evropsku selekciju, ali je četa Veselina Vukovića vodila tokom čitavog meča, slomila Korejance desetak minuta pre kraja i rutinski privela meč kraju. Briljirao je Darko Stanić sa 19 odbrana, koji je ispravljao sve greške odbrane, branio i nemoguće i svih 60 minuta ulivao sigurnost svojim reprezentativnim drugovima. Najefikasniji su bili Nikčević i Toskić sa po pet golova.

SRBIJA – KOREJA 28:22 (12:10)
LONDON
KOPER BOKS ARENA
GLEDALACA – 5000
SUDIJE: Bonavetura i Bonavetura
SRBIJA:  Marjanac, Stanić 19 odbrana (46%), Šešum 3, Vujin 4 (1), Nikčević 5, Manojlović 1, Toskić 5, Ilić 1, Prodanović 2, Rnić, Beljanski, Vučković, Čutura 3, Stanković 4
KOREJA: Li, Jeong, Park, Jung 2, Park 5, Lin, Park 11 odbrana, Li 5, Jung, Jeong 6, Paek, Ko, Eom 4, Jun
KRETANJE REZULTATA: 3:2 (5.) 7:4 (11.) 9:5 (15.) 10:6 (23.) 10:9 (26.) 11:10 (28.) 14:11 (33.) 16:12 (37.) 18:13 (39.) 19:16 (43.) 19:17 (45.) 20:18 (48.) 23:18 (52.) 24:20 (54.)
 IGRAČ UTAKMICE: DARKO STANIĆ (SRBIJA)

Dobro je srpski napad nadigravao duboku korejsku odbranu, individualnim kvalitetima bekova, kao i pokretljivim Toskićem na „crti“, koji je u uvodnih 15 minuta bio i najbolji strelac meča. Do sedmog minuta, Azijati su se držali (4:4), a problema u odbrani, „Orlovi“ su jedino imali sa izuzetno jakim pivotmenom Parkom. Borbeni Korejanac, četiri puta je našao put do mreže Stanića, ali i napravio dva sedmerca u prvom poluvremenu.

Desna strana napada, Prodanović, pa Stanković, koji je dobio priliku da bude starter umesto Vujina, odveli su Srbiju na +2 – 6:4 u 10. minutu, a gol Toskića za +3, bio je znak za tajm-aut selektora Koreje, Čoi Suk Jaia.

Nastavili su srpski bekovi da lako razbijaju korejsku odbranu. Manojlović je postigao gol za 9:5, a jedinu priliku za +5 propustio je Alem Toskić u 17. minutu, kada ga je razbranjeni Park zaustavio sa šest metara. Upravo je serija odbranjenih „zicera“ Korejca, naterala selektora Vukovića da zatraži minut odmora, kako bi prekinuo krizu u realizaciju „Orlova“ pri rezultatu 9:6 u 21.minutu.

Sve u svemu, Srbija je čekala na deseti gol čitavih 8 minuta i 13 sekundi, sve dok Ivan Nikčević nije postigao gol za 10:6. Usledila je serija Koreje 3:0, koja je zaključena sa dve kontre brzog levog krila Jeonga za 10:9 u 26. minutu. Do kraja poluvremena, Nikčević i Stanković, uspešno su probili Parka, a Srbija došla do 12:10.

ŠEŠUM I ČUTURA „ODLEPILI“ – ISKLJUČENJA VRATILA KOREJANCE

Dobro su srpski reprezentativci otvorili i nastavak utakmice. Žarko Šešum, koji je zamenio neraspoloženog Momira Ilića, našao je načina da nadigra presing Korejanaca i dovede Srbiju do +4 (16:12) u 37. minutu.  Upravo su Bačkopalančanin i Dalibor Čutura bilo najzaslužniji što se došlo do prvih +5 na meču dva minuta kasnije (18:13, 39.).

Posle Nenada Vučkovića, koji je dobio crveni karton posle tri isključenja, „Orlovi“ su ušli u seriju isključenja (Stanković, Manojlović i Šešum), što je otupelo oštricu napada. Posle tajm-auta, Korejanci prave seriju 3:0, dolaze sa 19:14 na 19:17 na početku 47. minuta.

Slično prvom poluvremenu, posle sedam minuta i 23 sekunde, Ivan Stanković je prekinuo golgeterski post naše selekcije za 20:17 u 48. minutu. Rešenje je stiglo od Marka Vujina, koji je postigao četiri gola za pet minuta, a Srbija je došla do +5 (23:18) u 52. minutu. Do kraja meča, sve je postalo stvar rutine…