Srbija i drugi put bolja od Rusa - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Srbija i drugi put bolja od Rusa

Srbija i drugi put bolja od Rusa

2 komentari

Seniorska reprezentacija Srbije savladala je selekciju Rusije 27:25 (12:13) u drugom prijateljskom meču pred 2.000 gledalaca u hali “Slana Bara” u Novom Sadu.

Teže nego u Beogradu (28:23), izabranici Dejana Perića izašli su na kraj sa Rusima, a tačku na pobedu stavio je Nemanja Zelenović golom desetak sekundi pre kraja…

SRBIJA – RUSIJA 27:25 (12:13)
SC „Slana Bara“
Novi Sad
Gledalaca – 2000
SRBIJA: Arsić dve odbrane, Vejin, Šešum 1, Marjanović 1, Đukić 1, Ivanišević šest odbrana, sedmerac, Nenadić 3(1), Cupara, Bošković, Ilić 8(2), Rnić 2, Beljanski, Mitrović 4, Zelenović 2, Sretenović, Marsenić 3, Orbović, Mladenović
RUSIJA: Voronjin 1, Arčibasov, Kiseljev 1, Šiškarev 5, Kornev, Pavlenko 12 odbrana, Kotov, Bogdanov 5, Kalaraš 1, Karlov 1, Ostaščenko 1, Nasrivo, Vasilev 1, Soroka 6(3), Kirev, Žitnikov 3
SEMAFOR: 2:5 (8.) 6:6 (15.) 11:11 (27.) 14:17 (37.) 17:20 (42.) 24:23 (54.) 26:24 (59.)

Za razliku od prvog meča na Banjici, reprezentacija Dmitrija Torgovanova mnogo bolje je otvorila meč u Novom Sadu. Odlični Pavlenko na golu zadavao je dosta problema srpskim reprezentativcima i vodio svoj tim do uvodnih 5:2 u 12. minutu. Bolji period igre stigao je sa golovima Nemanje Ilića, pa je tako tri minuta pre odlaska na odmor na semaforu pisalo 11:11.

Rusi su bolje otvorili drugo poluvreme, raspucao se Igor Soroka,što je za ishod mao tajm-aut srpske klupe pri rezultatu 17:20 u 42. minutu. Promenu u igri orlova doneo je srednji bek Luka Mitrović serijom golova i lucidnim asistencijama, koje su uvele meč u neizvesnu završnicu.

Na prvo vođstvo Srbije čekalo do 54. minuta, kada je Filip Marjanović postigao gol za 24:23. Levo krilo novosadske Vojvodine je još jednom bilo efikasno kada je to bilo najpotrebnije za 26:24 na 70 sekundi pre kraja.