STRAŠNI KIL: "Zebre" pregazile prvaka Evrope! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa STRAŠNI KIL: „Zebre“ pregazile prvaka Evrope!

STRAŠNI KIL: „Zebre“ pregazile prvaka Evrope!

Derbi severa i 20. kola Bundeslige lišio je rukometni auditorijom neizvesnosti. Od samog početka bilo je jasno da utakmica ide u jednom smeru. Šampion Nemačke je do nogu potukao prvaka Evrope 35:24 (19:12) i tako dokazao da je i dalje prvi favorit za titulu.

Sve je rešeno u 30 minuta.

Silovito je krenuo Kil, i već nakon sedam minuta i 30 sekundi poveo sa 5:2. U tom trenutku usledila je pauza od 10-ak minuta. Zbog zdravstvenih problema jednog navijača na tribinama nije bilo izvesno da će se utakmica uopšte i nastaviti ( u poslednjem kolu pretprošle sezone meč Melsungen – Veclar je prekinut zbog smrti starijeg gospodina u publici). Srećom, stekli su se uslovi za nastavak i kada su svi očekivali da Hamburgu više prija pauza, desilo se suprotno. 8:6 u 12. minutu je najbliže što su gosti bili egalu, kada kreće rapsodija u crno – belom. Zahvaljujući sjajnom Sjostrandu i raspoloženim Vujinu i Jihi, Kil dolazi do 15:8 u 20. minutu i tu prednost zadržava do odmora, 19:12. 6-0 defanzivna formacija Alfreda Gislavsona delovala je granitno, čemu svedoči podatak da je Hamburg u prvih 30 minuta postigao samo jedan gol sa krila. Ni bekovi gostiju se nisu mogli istaći, jer je Johan Sjostrand branio skoro sve pokušaje sa distance i ubeležio 10 uspešnih intervencija do poluvremena. Martin Švalb je pokušao sa odbranom 3-2-1, ali je bekovska trojka Palmarson – Jiha – Vujin napade rešavala kao iz šale. Srbin i Čeh su bili najefikasniji u prvom delu sa po šest golova.

Drugo poluvreme nije donelo ništa novo. Švedski golman je nastavio simultanku i totalno razoružao prvaka Evrope. Već u 42. minutu bilo je 24:13 i poslednja dilema je tada otklonjena. Do kraja meča igra Hamburga delovala je beživotno ali je i Kil smanjio ritam i rutinski priveo meč kraju. Vujin je bio najefikasniji akter sa 10 pogodaka, sa druge strane Kaneljas i Lindberg postigli su po pet. Petar Đorđić je meč posmatrao sa tribina, dok je Žarko Marković odlično iskoristio minornu minutažu u drugom poluvremenu postigavši dva gola.

duvnjak_kilJubilej Vujina

Kakav meč za sprskog bombardera! Uz deset golova ( 3 od 5 sa sedmerca), Vujin je na ovom meču postigao jubilarni, 150. gol u Bundesligi. Ubojiti desni bek je imao odličan procenat šuta, ali i pet direktnih asistencija za gol. Zanimljivo, ovo je treći meč ovih rivala za redom u kojem Vujin postiže 10 pogodaka. Da je ovaj duel multibenefitan za njega, potvrđuje i činjenica da je učvrstio čelnu poziciju na listi strelaca, jer je postigao dvostruko više pogodaka od prvog pratioca, Hansa Lindberga.

Johan Sjostrand – Top forma u pravo vreme

Ne može se ne primetiti da se vrtoglav uspon forme Švedskog golmana vezuje za njegove spektakularne kladioničarske poduhvate. Poznavanje konjičkog sporta mu je svakako obezbedilo sigurniju budućnost, ali i iniciralo sjajnu seriju vrhunskih partija. Početkom novembra je dobrano oplemenio svoju slamaricu sa nešto manje od pola miliona evra, i očigledno u mnogo boljem raspoloženju pristupio svom poslu. Od tada beleži neverovatnih 20 odbrana u proseku. Danas je zabeležio 21. i zaslužio naslov igrača utakmice. Sada se od njega očekuje da zadrži taj nivo i na EP. Ako tako bude, Olson i Lindgren će imati čemu da se raduju.