Super Glob: Osveta Katalonaca, Vardar zaustavljen u polufinalu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Super Glob: Osveta Katalonaca, Vardar zaustavljen u polufinalu

Super Glob: Osveta Katalonaca, Vardar zaustavljen u polufinalu

Prvi finalista ovogodišnjeg Super Globa u Dohi je ekipa Barselone, koja je u reprizi polufinala poslednje edicije EHF Lige šampiona savaldala Vardar rezultatom 32:29 (15:12). Katalonci će se za trofej boriti sa boljim iz drugog polufinalnog duela u kojem se sastaju Fukse Berlin i Al Sad.

Šampione Evrope su postigli prvi gol na meču, ali su se ubrzo našli u ogromnom zaostatku. Ništa nije funkcionisalo u timu Raula Gonzalesa u prvih 20 minuta, a španski šampion je stekao visoko vođstvo od 10:3.  Održavali su plus sedam do 26. minuta (13:7), a onda je krenula serija kojom su crveno-crni uhvatili priključak već do odmora.

Sve do 48. minuta je španski prvak držao rivala na bezbednoj distanci (od dva do četiri gola prednosti), da bi Vardar na krilima nezaustavljivog Luke Cindrića ipak stigao izjednačenja, 24:24.

Igralo se gol za gol do 56. minuta, odnosno do rezultata 28:28. Finiš je u potpunosti pripao momcima Ćavija Paskvala – Blistao je tokom čitavog meča golman Perez de Vargas, a Dika Mem je inicirao odlučujuću seriju 3:0, kojom je pitanje prvog finaliste rešeno.

Najbolji u Vardarovom timu bio je Luka Cindrić sa sedam golova, dva više od Ivana Čupića, dok je Danis Kristopans podbacio u ovom duelu.