SVE JE SPREMNO: Počinje rukometna fešta u Omišu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa SVE JE SPREMNO: Počinje rukometna fešta u Omišu!

SVE JE SPREMNO: Počinje rukometna fešta u Omišu!

Marko Marjanović
0 komentar

Poslednje pripreme su obavljene, sve je spremno za početak drugog po redu Svetskog Kupa veterana i veteranki. Živopisni gradić Omiš kraj Splita će od 10. do 13. maja ugostiti zaljubljenike u naš sport iz 11 zemalja, koji će se u nekoliko starosnih kategorija boriti za prestižne trofeje. U četiri takmičarska dana, na turniru će se nadmetati ukupno 25 ekipa „penzionera“, a borilišta će biti dva terena prelepe dvorane „Ribnjak“, koja se nalaze na 50 metara od mora.

Pored domaćih  timova, publika će na delu moći da vidi rukometne veterane i veteranke iz Bosne i Hercegovine, Austrije, Nemačke, Slovačke, Češke, Mađarske, Ukrajine, Turske, Brazila…

Uz rukomet ide i nezaobilazno „treće poluvreme“, a organizatori su se potrudili da svim gostima Omiša dani provedeni u veteranskim vodama Jadrana ostanu u neizbrisivom sećanju.

Svi mečevi turnira biće prenošeni putem live-stream na zvaničnoj Fejsbuk stranici Svetskog Kupa, a za medijsko praćenje zadužen je i Balkan-Handball.com, kao zvanični partner takmičenja.

Muškraci će se nadmetati u kategorijama 35+ , 42+ i 50+, a dame u kategorijama 30+ i 40+. Titule brane ukrajinski Tornado (35+), Zlatne godine (50+) i ŽRK Sinj( Ž, 30+).

Takmičarski deo počinje u četvrtak od 18.00, kada će na teren izađi rukometaši VIENNA ALL STARS i Hrvatskog Dragovoljce. Pored ove, na dva terena biće odigrano još šest utakmice pre svečanog otvaranja, koje će u velikom stilu biti priređeno u 20.30.

Evo i kompletnog rasporeda prvog dana takmičenja (četvrtak):

TEREN 1

18.00 VIENNA ALL STARS – Hrvatski Dragovoljac     M 35+

18.30 ISTANBUL VETERANS – EVERGREENS           W 40+

19.00 ŽVRK SPLIT – ŠK ELITE NITRA                           W 40+

19.30 BOSNA SARAJEVO – PTK OLD BOYS                 M  42+

TEREN 2

18.30 KICKERS OFFENBACH – MAFC OLD BOYS     M 50+

19.00 RECIFE BRAZIL – TORNADO UKRAINA           M 42+

19.30 ŽVRK SINJ – ŽVRK VRANJIC                                W 30+

Muškarci, 35+

GRUPA A 

VIENNA ALL STARS

RK TROGIR

VRK BORAC TRAVNIK

VRK HRVATSKI DRAGOVOLJAC

GRUPA B

VRK GORAŽDE

RECIFE BRAZIL

DRAMAC GROUP

*Po dve najbolje ekipe iz obe grupe obezbediće plasman u polufinale, dok će trećeplasirani razigravati za peto mesto

Muškarci, 42+

GRUPA A 

BRNO VETERANS

RECIFE BRAZIL

TORNADO UKRAINA

GRUPA B

RK HLOHOVEC

RK BOSNA SARAJEVO

PTK PEAC OLD BOYS

*Po dve najbolje ekipe iz obe grupe plasiraće se u polfinale

Muškarci, 50+

KICKERS OFFENBACH

MAFC OLD BOYS

VRK ZLATNE GODINE

VRK SPLIT

*Prvoplisarana i drugoplasirana ekipa iz grupe igraće u finalu, dok će se trećeplasirana i četvrtoplasirana boriti za treće mesto

Žene, 30+

ŽVRK ZADAR

ŽVRK SPLIT

ŽVRK SINJ

ŽVRK VRANJIC

* Prvoplasirana i drugoplasirana ekipa iz grupe igraće u finalu, dok će se trećeplasirana i ćetvrtoplasirana boriti za treće mesto

Žene, 40+

ISTANBUL VETERANS (Tur)

ŽVRK SPLIT (Cro)

ŠK ELITE NITRA (Svk)

EVERGREENS (Svk)

* Prvoplasirana i drugoplasirana ekipa iz grupe igraće u finalu, dok će se trećeplasirana i ćetvrtoplasirana boriti za treće mesto

Možda vam se dopadne

Ostavi komentar


Korisni linkovi

Izbor urednika

Najnovije

Copyright © 2023 Balkan Handball