SVEMIRSKI RUKOMET U KILU: "Zebre" slomile "Milionere" u poslednjem kvartalu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa SVEMIRSKI RUKOMET U KILU: „Zebre“ slomile „Milionere“ u poslednjem kvartalu

SVEMIRSKI RUKOMET U KILU: „Zebre“ slomile „Milionere“ u poslednjem kvartalu

Rukometaši Kila su i drugi put u šest dana savladali PSŽ, 33:29 (14:15), čime su načinili džinovski korak ka prvom mestu Grupe A EHF Lige šampiona.

KIL– PSŽ 33:29 (14:15)
Gledalaca: 10 000
Isključenja: Kil 6, PSŽ 8 min.
Sedmerci: Kil 5/5, Psž 2/2
KIL:
Sjostrand 2 odb, Palička 6 odb, Duvnjak 4, Ekberg 2, Vujin 8, Kaneljas 9 (5), Lauge 1, Klajn 3, Vinček 3, Šprenger 2, Toft Hansen 1

PSŽ:
Omeje 19 odb, Vori 4, Narsis 4, Baraše 4, M’tima 3, Hansen 8 (2), Gojun 2, Melić 2, N’dia 1, Akambre 1

SEMAFOR: 0:2, 3:3, 3:5, 7:6, 9:11, 13:12, 13:15, 14:16, 17:17, 19:18, 19:21, 21:21, 25:22, 26:25, 29:25,32:27
IGRAČ UTAKMICE: Đoan Kaneljas
VEČE ZA ZABORAV: Johan Sjostrand

Spektakularan rukomet viđen je u punoj „Šparkase Areni“, biće jako teško EHF-u da izbegne scenario po kojem bi rubrika TOP 5 ovog kola bila sačinjena isključivo detaljima sa dvoboja najvećeg i najskupljeg kluba na svetu. Majstorije, pre svih, Vujina i Hansena, ostavljale su bez daha, a Tijeri Omeje je vrhunskom partijom obeležio povratak na mesto najvećih uspeha u klupskoj karijeri. Ipak, čak 11 odbrana više francuskog golmana u odnosu na čuvare mreže Kila, nije bilo dovoljno da sastav Filipa Gardena izbegne novi poraz od crno – belih.
Održavali su Parižani plus dva u uvodnim minutma meča, sve dok Duvnjak svojim trećim golom nije doneo domaćinu prvo vođstvo, 7:6 u 12. minutu. Novu seriju PSŽ-a okončao je Gojun, za 9:11. Tempo je bio jak, a napadi efikasni, tako da je viđeno još dva preoketa do poluvremena. Vujin je pogodio za 13:12, ali je Hansen na vreme pronašao napadačko raspoloženje i pobrinuo se da „Milioneri“ odu na odmor sa prednošću, 14:15.

– KIL JE NASTUPIO BEZ POVREĐENIH JIHE I PALMARSONA. DUVNJAK, KANELJAS I VUJIN IZNELI SAV BEKOVSKI TERET U NAPADU, UZ MALU PARTITURU LAUGEA

– ČAK OSAM SMENA U VOĐSTVU VIĐENO JE DO 45. MINUTA. DOMAĆIN JE TADA PRVI PUT STEKAO PLUS DVA, NA ŠTA GOSTI NISU IMALI ODGOVOR

– FENOMENALNI OMEJE JE UPISAO 19 ODBRANA, PALIČKA I SJOSTRAND UKUPNO OSAM. U PRVIH 30 MINUTA TAJ ODNOS JE BIO 11:2

– NAJBOLJI STRELAC MEČA BIO JE KANELJAS SA DEVET GOLOVA, OD KOJIH JE OSAM POSTIGAO U NASTAVKU. PRVI IZ IGRE DAO JE U 40. MINUTU

– PO DEVET IGRAČA SE UPISALO U STRELCE NA OBE STRANE. NARSIS JE POSLEDNJI OD SVOJA ČETIRI GOLA POSTIGAO U 12. MINUTU

– HANSEN JE POSTIGAO PRVIH PET GOLOVA ZA PARIŽANE U DRUGOM POLUVREMENU, POSLE TOGA NI JEDAN

Francuski tim nije uspeo da izdrži duže od 15 minuta u drugom poluvremenu, a da Hansen nije održao mali čas rukometa u tom periodu, ne bi ni toliko. Danac je postigao prvih pet golova za svoj tim u nastavku, pa je PSŽ serijom od 3:0 poveo sa 21:19. Ipak, od tog trenutka „Zebre“ kreću u odlučujući stampedo. Kaneljas ubacuje u petu, a konačno stiže i doprinos sa gola, u vidu buđenja Andreasa Paličke. Par minuta njegovog nadahnuća bilo je dovoljno da se Kil odlepi. U 45. minutu nemački šampion je prvi put poveo sa plus dva,24:22, i tu prednost nije ispustio do kraja. Shvatili su Gislasonovi defanzivci da svu pažnju moraju da posvete Mikelu Hansenu. Uspeli su da ga zaustave, a njegovu ulogu predvodnika nije imao ko da preuzme. Akambreov jedini gol za 26:25 ostao je samo nagoveštaj novog preokreta, zahvaljujući seriji Kila od 3:0 za 29:25 u 52. minutu.

Vicešampion Evrope je duplom pobedom nad najvećim rivalom u A Grupi, prestigao istog, savladavši na papiru najtežu prepreku ka prvom mestu. Oni sadda imaju 10 bodova, PSŽ osam, La Rioha šest. Meškov Brest i PPD Zagreb sakupili su po četiri, s tim što će beloruski i hrvtaski šampion sutra igrati međusobni duel šeste runde u Zagrebu. Metalurg je osvojio prva dva boda pobedom nad La Rijohom u Skoplju.