TEROR ARONA PALMARSONA: Kil slavi prvu pobedu u Ligi šampiona! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa TEROR ARONA PALMARSONA: Kil slavi prvu pobedu u Ligi šampiona!

TEROR ARONA PALMARSONA: Kil slavi prvu pobedu u Ligi šampiona!

Tačno 26 minuta je trebalo Kilu da dođe do vođstva u duelu sa Naturhaus La Riohom, ali kada je gvozdena ruka Arona Palmarsona krenula da cepa mrežu španskih golmana, sve je bilo lakše. Na kraju, Kil je slavio prvu pobedu u EHF Ligi šampiona nad španskim vicešampionom 34:32 (20:16) pred začuđujuće, polupunom „Sparkase Arenom“ u kojoj je bilo tek nekih 6.000 gledalaca. Sjajni Islanđanin, postigao je 12 golova, od toga, čak devet u prvom poluvremenu. Dovoljno da se zacele rane dobijene u Zagrebu pre četiri dana…

THW Kiel : Sjöstrand (1.-60., 15 odbrana), Palicka (1 odbrana), Sonne (n.e.); Duvnjak (4), Toft Hansen (2), Sprenger (3/2), Weinhold (5), Wiencek (3), Ekberg (n.e.), Cañellas (2), Dahmke (n.e.), Palmarsson (12), Klein (1), Vujin (2); Trainer: Gislason

Naturhouse La Rioja : Aguinagalde (3 odbrana), Lite (13/1 odbrana); Sanchez Migallon, Goncalves (3), J. Garcia (7/2), Jimenez (4), Vigo (1), Garabaya (1), Stenmalm (1), Rocas (7/3), Cacheda (1), Rodriguez, Fernandez (2), F. Garcia (1), Romero (2), Eilert (2); Trainer: Gonzalez