TOP 100 transfera pred sezonu 2022/2023: Hansen broj 1, Pešmalbek, Skube, Kukić i Jaganjac brane region! – Balkan-Handball.com
Balkan-Handball.com

TOP 100 transfera pred sezonu 2022/2023: Hansen broj 1, Pešmalbek, Skube, Kukić i Jaganjac brane region!

Handball-Planet.com objavio je , tradicionalno, listu 100 najvećih transfera na startu sezone. Najveći je svakako prelazak Mikela Hansena iz Pari Sen Žermena u danski Olborg. Danski superstar je odlučio da se posle 10 godina u „gradu svetlosti“ vrati  u domovinu, u tim koji je 2020. godine igrao finale EHF Lige šampiona i to je izazvalo nesvakidašnju pažnju evropske rukometne javnosti. 

Najzvučniji prelazak što se tiče igrača sa ovih prostora je transfer srpskog reprezentativca, Dragana Pešmalbeka iz Nanta u Vesprem koji se našao na devetom mestu.

Na 12. mestu je transfer Staša Skubea iz Meškova u Monpelje. „Naše gore list“, Nikola Portner je na 15, „čovek odluke“ u trijumfu Benfike u EHF Ligi Evrope, Lazar Kukić i njegov prelazak u Dinamo iz Bukurešta je na 22. mestu, a odlazak Halila Jaganjca iz Nexe-a je zaslužio 25. poziciju.

Najznačajniji transfer što se tiče klubova sa prostora Ex-YU napravio je Zagreb dovođenjem Timura Dibirova koji je na 27. mestu.

TOP 100 TRANSFERA pred sezonu 2022/2023:

  1. Mikkel Hansen (PSG Handball – Aalborg Handbold)
  2. Mathias Gidsel (GOG Handbold/DEN – Fuchse Berlin)
  3. Nedim Remili (PSG – Kielce)
  4. Andreas Palicka (Redbergslids – PSG Handball)
  5. Emil Nielsen (HBC Nantes – Barca)
  6. Uladzislau Kulesh (Lomza Industria Kielce/POL – TSV Hannover Burgdorf)
  7. Jannick Green (SC Magdeburg – PSG Handball)
  8. Bjarki Mar Elisson (TBV Lemgo – Telekom Veszprem)
  9. Dragan Pechmalbec (HBC Nantes – Veszprem)
  10. David Balaguer (HBC Nantes – PSG Handball)
  11. Hampus Wanne (SG Flensburg – Barca)
  12. Stas Skube (Meshkov Brest – Montpellier)
  13. Jonathan Carlsbogard (TBV Lemgo – Barca)
  14. Rogério Moraes Ferreira (Benfica Lisbon – MT Melsungen)
  15. Nikola Portner (Chambery Savoie HB – SC Magdeburg)
  16. Yehia El-Deraa (Zamalek – Veszprem)
  17. Ali Zein (Barca – Dinamo Bucharest)
  18. Mikita Vailupau (Meshkov Brest – Veszprem)
  19. Agustin Casado (Ciudad Logrono – MT Melsungen)
  20. Eric Johansson (Elverum Handball – THW Kiel)
  21. Ángel Fernández (Barca – Limoges)
  22. Lazar Kukic (Benfica – Dinamo Bucharest)
  23. Torbjørn Bergerud (GOG – Kolstad IL)
  24. Johan Hansen (TSV Hannover-Burgdorf – SG Flensburg Handewitt)
  25. Halil Jaganjac (RK Nexe – Lomza Industria Kielce/loan Rhein Neckar Lowen)
  26. Max Darj (Bergischer HC – Fuchse Berlin)
  27. Timur Dibirov (RK Vardar – RK PPD Zagreb)
  28. Benoît Kounkoud (PSG – Lomza Industria Kielce)
  29. Viktor Hallgrimsson (GOG – HBC Nantes)
  30. Karl Wallinius (Montpellier HB – THW Kiel)
  31. Oscar Bergendahl (GOG Handball – Stuttgart)
  32. Youssef Ben Ali (Barca – Aix)
  33. Branko Vujovic (Lomza Vive Kielce – TSV Hannover Burgdorf)
  34. Ivan Pesic (TBV Stuttgart – HBC Nantes)
  35. Ivan Martinovic (TSV Hannover-Burgdorf – MT Melsungen)
  36. Magnus Gullerud (SC Magdeburg – Kolstad IL)
  37. Jorge Maqueda (Telekom Veszprem – HBC Nantes)
  38. Marin Sego (Montpellier Handball – FA Goppingen)
  39. Jérémy Toto (RK Vardar Skopje – HBC Nantes)
  40. Viktor Kireev (CSKA Moscow – Fuchse Berlin)
  41. Vincent Gérard (PSG – Saint Raphael)
  42. Dominik Mathé (Elverum – PSG)
  43. Tobias Thulin (TBV Stuttgart – GOG)
  44. Adam Morawski (Wisla Plock – MT Melsungen)
  45. Stanislav Kasparek (Meshkov Brest – Dinamo Bucharest)
  46. Elliot Stenmalm (Redbergslids – Kielce)
  47. Sigvaldi Gudjonsson (Kielce – Kolstad)
  48. David Mandic (RK Zagreb – MT Melsungen)
  49. Zoltan Szita (Wisla Plock – Pick Szeged)
  50. Vuko Borozan (Al Arabi – RK PPD Zagreb)
  51. Mads Hoxer Hangaard (Mors Thy – Aalborg)
  52. Gilberto Duarte (Montpellier HB – FA Goppingen)
  53. Nejc Cehte (TSV Hannover Burgdorf/RK Vardar – GOG)
  54. Henrik Jakobsen (USAM Nimes – GOG)
  55. Kristian Pilipovic (Kadetten Schaffhausen – Wisla Plock)
  56. Nikolaj Læsø (Aalborg – Porto)
  57. Maté Lekai (Veszprem – FTC)
  58. Karl Konan (Aix – Montpellier)
  59. Ilija Abutovic (Rhein Neckar Lowen – Chartres)
  60. Rémi Desbonnet (USAM Nimes – Montpellier)
  61. Ivan Sliskovic (FC Porto – Stuttgart)
  62. Filip Ivic (RK PPD Zagreb – Chambery Savoie)
  63. Yann Genty (PSG – Limoges)
  64. Iñaki Peciña (Aix – Chambery Savoie)
  65. Jesper Konradsson (Skjern – USAM Nimes)
  66. Jacob Lassen (Bjerringbo-Silkeborg – HSV Handball)
  67. Dejan Manaskov (Veszprem – RK Vardar Skopje)
  68. Janus Smarason (FA Goppingen – Kolstad IL)
  69. Jaka Malus (HC Meshkov Brest – FA Goppingen)
  70. Andy Schmid (Rhein Neckar Lowen – HC Kriens Luzern)
  71. Seif Elderaa (Zamalek – Limoges)
  72. Viran Moros (Fuchse Berlin – Pfadi Winterthur)
  73. Marino Maric (MT Melsungen – DhFK Leipzig)
  74. Tomas Mrkva (Bergischer HC – THW Kiel)
  75. Viachaslau Bokhan (Motor – Dinamo Bucharest)
  76. Tomislav Kusan (Al Arabi – Limoges)
  77. Jonas Schelker (Kadetten Schaffhausen – HSG Wetzlar)
  78. Radojica Cepic (RK Celje PL – HSG Wetzlar)
  79. Urh Kastelic (Frisch Auf Göppingen – TBV Lemgo)
  80. Thomas Solstad (Elverum – Bjerringbro Silkeborg)
  81. Emil Buhl Laerke (GOG Gudme – TBV Lemgo)
  82. Dario Quenstedt (THW Kiel – TSV Hannover Burgdorf)
  83. Nik Henigman (Pick Szeged – Saint Raphael)
  84. Petter Øverby (HC Erlangen – THW Kiel)
  85. Aidenas Malasinskas (Ademar Leon – MT Melsungen)
  86. Marius Steinhauser (SG Flensburg-Handewitt – TSV Hannover Burgdorf)
  87. Urban Lesjak ( TSV Hannover Burgdorf – RK Eurofarm Pelister)
  88. Silvio Heinevetter (MT Melsungen – Stuttgart)
  89. Dani Sarmiento (retirement – Wisla Plock)
  90. Marko Racic (Aix – RK Nexe)
  91. Reinier Taboada (RK Eurofarm Pelister – Fredericia)
  92. Simen Pettersen (Elverum – Skjern)
  93. Mohamed Soussi (Tremblay – RK Eurofarm Pelister)
  94. Stefan Dodic (RK Vardar – Kielce/RK PPD Zagreb)
  95. Ignacio Plaza (AEK – Porto)
  96. Samuel Zehnder (Kadetten Schaffhausen – TBV Lemgo)
  97. Jack Thurin (Skovde – Porto)
  98. Mickaël Robin (HBC Nantes – Saint Raphael)
  99. Leonel Maciel (Barca – Sporting Lisbon)
  100. Lucas Meister (GWD Minden – SC Magdeburg)

Ostavi komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *