TOSKIĆ I ŠTERBIK SPASILI VARDAR: Skoplje čeka Vesprem! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa TOSKIĆ I ŠTERBIK SPASILI VARDAR: Skoplje čeka Vesprem!

TOSKIĆ I ŠTERBIK SPASILI VARDAR: Skoplje čeka Vesprem!

2 komentari

Ako su do danas imali favorite u nekim možda većim zvezdama, navijači Vardara bi od večeras u novčaniku trebali da nose sliku Alema Toskića! Srpski pivotmen je držao Vardar u igri tokom svih 60 minuta, i održao ga do konačne pobede nad poljskom Vislom 25:24 (13:15). Sjajna partija budućeg igrača Gorenja, koji je postigao osam golova, kao i dve vezane odbrane Arpada Šterbika u poslednja dva napada Poljaka, spasile su skopski tim rane eliminacije iz EHF Lige šampiona (prvi meč 30:30). U četvrtfinalu, tim Raula Gonzalesa ide na Vesprem….

Početak nije naslućivao rasplet kakav su videli gledaoci u SC „Jane Sandanski“. Poveo je Vardar 8:5 u 14.minutu osokoljen i ranim crvenim kartonom portugalskog pivotmena Roče u 10. minutu. Sjajni Žitnjikov (7) držao je Vislu u igri, a preokret je došao nakon crvenog kartona koji je dodeljen Iliji Abutoviću, što je poremetilo odbranu tima Raula Gonzalesa. Do poluvremena, Žitnjikov i Đonea su odveli Vislu na 15:13.

Startni gol Ivana Nikčevića za 16:13 najavio je tantalove muke domaćeg tima do kraja meča. Čovek koji je držao Vardar u životu bio je Alem Toskić. Beskompromisni borac je dobijao sve duele u napadu, šutirao 8/8, a u odbrani odrađivao veliki deo posla da bi spasio svoj tim sunovrata.

Dašek je poslednji put odveo Vislu na +3 – 19:16 u 37. minutu, deset minuta kasnije je Višnjevski postigao 23 gol za svoj tim – 23:21, ispostaviće se i pretposlednji Poljaka na ovom meču. Poslednji gol Visla je postigla u 54. minutu preko Đonee 24:23, a do kraja je mreža Arpada Šterbika ostala mirna, uključujući i pokušaj Ivana Nikčevića na početku poslednjeg minuta, kada je postalo jasno da će Vardar izboriti plasman u četvrtfinale…