U20 EHF EURO 2018: "Orlići" stali, Nemci u polufinalu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa U20 EHF EURO 2018: „Orlići“ stali, Nemci u polufinalu

U20 EHF EURO 2018: „Orlići“ stali, Nemci u polufinalu

PIŠE – Stefan Branežac

Muška juniorska reprezentacija Srbije pretrpela je poraz od selekcije Nemačke 20:32 (12:14), u meču poslednjeg kola grupne faze takmičenja na Evropskom prvenstvu u Celju. Nakon ovog poraza ,,Orlići“ su izgubili šanse za plasman u polufinale, pa im predstoje mečevi za plasman od 5. do 8. mesta, prvo sa selekcijom Španije.

SRBIJA – NEMAČKA 20:32 ( 12:14 )

Dvorana Zlatorog

Gledalaca – 200

Sudije: Andorka – Huker ( Mađarska )

SRBIJA: Došen, Ivanović 3, Jandrić 13 odbrana, Knežević 2, Maksić 2, Mijatović 6, Mikić, Milenković 2, Milosavljević, Milošević, Pisarić 2, Radivojević 2, Slavuljica 1, Todorović, Trnavac 2 odbrane

NEMAČKA: Baks 6, Bojek 3 odbrane, Ignjatov 3, Kister, Klein, Kurh 3, Mates 2, Meler 6 odbrana, Mihel, Nojhaus 2, Šrader 3, Šreiber 3, Simak, Štucke 2, Tile 2, Vicke 6

SEMAFOR: 3:1 (5.) 7:3 (15.) 8:8 (24.) 12:14 (30.) 13:18 (37.) 17:25 (50.) 20:32 (60.)

Na početku meča, igrali su srpski juniori odlično u odbrani, Jandrić je zabeležio četiri intervencije pa je Srbija nakon uvodnih deset minuta stekla tri gola prednosti, 5:2. Nakon gola Mijatovića, otišli su ,,Orlići“ na +4, a podatak da je Nemačka postigla samo dva gola za deset minuta igre, primorao je selektora Habera da uzme tajm-aut. Na gol Nemaca stao je Meler, koji je sa nekoliko odbrana preokrenuo tok meča. Usledila je bolja igra Nemačke i serija od 3:0, što je bilo dovoljno da se smanji zaostatak na gol razlike, u 19. minutu na semaforu je stajalo 7:6 u korist srpskog tima.

Pokušao je selektor Srbije Nenad Maksić, tajm-autom da preseče ritam Nemačke, što je donekle i uspeo. Brojna isključenja na obe strane potpuno su izbacila obe ekipe iz napadačkog ritma, što je rezultiralo serijom promašaja na obe strane. Na šest minuta do kraja prvog dela igre, uspeli su Nemci da dođu do izjednačenja, igralo se gol za gol, da bi u poslednja dva minuta pogotcima Kurha i Matesa napravili seriju 3:0 i došli do potpunog rezultatskog preokreta, 12:14. To je bio rezultat sa kojim se otišlo na odmor.

Drugo poluvreme donelo je potpuni pad u igri srpskog tima, skraćena rotacija tokom turnira uzela je danak, pa su ,,Orlići“ fizički pali u nastavku meča. Iskoristili su Nemci to na najbolji način, čvrstom igrom u odbrani i lakim golovima iz kontra napada brzo su uvećali svoju prednost na pet golova razlike. Lako su nemački reprezentativci dolazili do pozicije za šut, ali je Jandrić sa nekoliko odbrana uspeo da održi Srbiju na pet golova zaostatka. Na deset minuta pre kraja susreta došla je Nemačka na velikih +8, pa je selektor Srbije Nenad Maksić u igru uveo momke koji su imali manju minutažu u dosadašnjem toku takmičenja.

Nastavili su izabranici selektora Habera u istom ritmu i preko raspoloženog Baksa uvećavali svoju prednost, koja je na kraju iznosila 12 golova. Konačan rezultat postavio je Ignjatov u poslednjim sekundama, za pobedu od 20:32, koja je Nemačkoj donela plasman u polufinale. Najefikasniji pojedinac u selekciji Srbije bio je Srđan Mijatović sa šest pogodaka, dok su u pobedničkom timu Vicke i Baks postigli isti broj golova.

Srbija je ovim porazom zauzela poslednje mesto u grupi M1 glavne faze šampionata, pa će takmičenje nastaviti u razigravanju za plasman od 5. do 8. mesta. Sledeći meč, izabranici Nenada Maksića odigraće u petak od 14:30č, a protivnik je selekcija Španije.