UISTINU LAVOVSKA BITKA: Mannheimski Lavovi za dlaku bolji od zagrebačkih - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa UISTINU LAVOVSKA BITKA: Mannheimski Lavovi za dlaku bolji od zagrebačkih

UISTINU LAVOVSKA BITKA: Mannheimski Lavovi za dlaku bolji od zagrebačkih

IZ ARENE ZAGREB

TOMISLAV LAURIĆ

Zahvaljujući Andyju Schmidu show je u Areni Zagreb počeo i prije same utakmice. Švicarac se na predstavljanju igrača rasuo koliko god je dug i širok, priuštio malo smijeha zagrebačkoj publici. Imao je domaćin razloga za zadovoljstvom i kroz samu bitku Lavova.Vrlo čvrstom obranom i požrtvnovnom igrom Plinari su stekli prednost od 12:10 do odlaska na predah.

PPD ZAGREB – RHEIN-NECKAR LÖWEN 23:24 (12:10)

Gledalaca: 14500

HC Prvo plinarsko drustvo Zagreb: Stevanovic, Ivic; Sabljic, Vujic (2), Kontrec (2), Sebetic (5), Markovic, Rakovic, Horvat (5/2), Susnja, J. Valcic (1), T. Valcic (1), Mandalinic (1), Markoski, Kavacevic (1), Pavlovic (5)

Rhein-Neckar Löwen: Appelgren (n.e.), Ristovski; Schmid (2), Gensheimer (7/2), Kneer, Sigurmannsson, Baena, Steinhauser, Mensah (6), Pekeler (1), Groetzki (1), Reinkind (4), Guardiola, Petersson, Ekdahl du Rietz (3)

Isključenja:  Zagreb 8 minuta (Vujić, Horvat, Kontrec, T. Valčić), Löwen 4 minute (Guardiola, Groetzki)

Sedmerci: Zagreb xxx, Löwen xxx

PPD ZAGREB: ; Trener: Veselin Vujović

RHEIN-NECKAR LÖWEN: ; Trener: Nicolaj Jacobsen

SEMAFOR: 1:0 (2′), 1:2 (5′), 3:3 (8′), 3:6 (12′), 6:7 (15′), 7:8 (20′), 8:9 (22′), 9:10 (25′), 11:10 (27), 12:10 (30′), 13:12 (34′), 14:14 (38′), 16:16 (43′), 18:18 (51′), 20:20 (53′), 22:22 (56′), 23:24 (60′)

IGRAČ UTAKMICE: Borko Ristovski

Jacobsen se odlučio ući u duel sa Pekelerom u oba pravca. Pivota Baenu koji napadački pati brojne klubove Bundeslige ostavio je na klupi. Ispostavit će se kasnije s razlogom – Španjolac nije mogao mrdnuti kraj Markoskog, Šušnje i starijeg Valčića.

Obrane su, sasvim očekivano, dominirale od samog početka bitke zagrebačkih i mannheimskih Lavova. Ni klasni srednjak Schmid nije pronalazio u startu put do Ivićeve mreže. Pavlović, jedan od najistaknutijih PPD-ovaca večeras, je otvorio meč pogotkom. Uvratio je Du Rietz, Reinkind je donio svome timu prvu prednost. No sve je to bilo dosta na silu, neizrađeno – kao i na drugoj strani terena u Zagrebovu slučaju.

Prvu značajniju prednost stekla je Jacobsenova družina. Dva Du Rietzova i jedan Gensheimerov pogodak odveli su ih na 6:3, primorali Vuju na prvu minutu predaha. S Pavlovićem u glavnoj ulozi posložio se tad PPD-ov napad, uhvatio priključak (6:7). Uspio se potom i iskusni defanzivac Tonči Valčić upisati u strijelce. Njemu i ostatku PPD-ove obrane je pak jedini problem bio Mensah i njegovi šutevi s poda.

Sve dok u 23. minuti Vuja nije promijenio vratara. Svega dvije obrane Ivića u tom periodu bile su dovoljan razlog za uvesti ‘Poljaka’ Stevanovića. Njegove tri vezane obrane i tri uzastopna Šebetićeva torpeda vratila su Zagrebu rezultatsku prednost (11:10).

Ristovski je svojom trećom obranom spasio njemački sastav i od odlaska na -2, ali samo nakratko. Vrlo loše je Borko bacio prema Mensahu, što je lukavi kapetan Plinara, Zlajo Horvat, iskoristio i postavio konačni rezultat prvog poluvremena 12:10.

PET MOMENATA UTAKMICE:

– KASKADER ANDY SCHMID – PAD PRVI

– TRI ŠEBINA TORPEDA

– STEVANOVIĆ RASPAMETIO ARENU

– BORKO PROČITAO ZAGREBAŠE

– MENSAH – JACOBSENOV AS IZ RUKAVA

Mensah, najveća enigma Zagrebove obrane, nastasvio je po starom i u nastavku. Otvorio je dionicu sa dva pogotka, vratio utakmicu u egal. Mogao je Zagreb proći i puno gore da Stevanović nije nastavio s fantastičnim obranama.

Ali i one nisu bile dovoljne za poveći rezultatski odmak, obzirom da su njegovi suigrači imali povećih poteškoća s realizacijom. Borko Ristovski bio je podjednako uspješan kao i Stevanović, vrlo kvaltietno je čitao udarce svojih protivnika.

Kad su već i vratari bili nemoćni, jedni drugima su zasmetali suigrači. Konkretno Kontrec i Kovačević u 40. minuti, no uspio je nekako pivot PPD-a zavući tu loptu u protivničku mrežu. Njome je donio prednost 16:14, no serijom 3:0 uzvraća Jacobsenov sastav.

Nakon ove mini-serije njemačkog sastava Zagrebaši više nisu vodili. I dalje je Stevanović bio na visokoj razini, no slaba realizacija na drugoj tsrani uspjela je to anulirati. Pred kraj je za RNL-ovih 23:22 zabio Schmid, čovjek kojeg se jako malo vidjelo kroz cijeli meč. Pobjedu je fintom, koju je večeras prodao u nekoliko navrata, zapečatio Reinkind. Uspio je još Horvat smanjiti na 23:24, što se ispostavilo konačnim rezultatom.